Návštěvníci se tak o víkendu mohou těšit na svezení historickým vlakem taženým parní lokomotivou zvanou Kafemlejnek. „Turisté se opět budou moci setkat s prvorepublikovými četníky, divadlem a dalším programem pro děti i dospělé,“ uvedl Miroslav Klas ze Společnosti pro veřejnou dopravu. Místem konání většiny kulturních akcí bude stanice v Bezdružicích.

„Odjezdy zvláštního vlaku z Bezdružic do Kokašic s lokomotivou Kafemlejnek jsou po oba dva dny v 8.35, 12.35, 14.35 a 16.35 hodin. Na delší trasu do Cebivi vlak odjíždí v deset hodin,“ řekl dále Klas. Tato turistická atrakce se v poslední době stala velice oblíbenou „Červencový termín Bezdružického parního léta navštívilo na tisíc návštěvníků z celé republiky i zahraničí. Těší nás, že tato akce významně podporuje rozvoj turistického ruchu v regionu Bezdružicka,“ uvedl Marek Plochý, předseda sdružení Plzeňská dráha. Ta je organizátorem této akce.

Počet cestujících na trati v létě stoupá, kdy je region Bezdružicka cílem turistů, školních výletů a návštěvníků Konstantinových Lázní.