V jeho sběratelské vášni ho podporuje manželka Božena, která říká, že díky své sbírce nechodí manžel ani do hospody, nekouří ani nepije, pouze musí přetrpět zimní čas s kaktusy v ložnici. Proč, to sběratel ihned vysvětlil.

Kdy jste začal sbírat kaktusy a kolik jich dnes máte?

Začal jsem je sbírat asi před jedenácti lety, kdy jsem se sem přistěhoval na chalupu z Klášterce nad Ohří. Dnes jich mám kolem stopadesáti.

Kde je berete?

Nějaké mi koupí manželka, když je někde na nějaké burze vidí, a některé si sám namnožuji, přebytky pak rozdám.

Jaké kaktusy ve sbírce máte?

Snad bych mohl jmenovat Dračí oko, jedlé fíky, juvie, to jsou para ořechy. Děti mají nejraději kaktus šrečí uši, ten má skutečně velkou podobu se šrečími slechy. Děti si často odnaší domů.

Znáte všechny názvy vašich kaktusů?

Skoro, co neznám, po tom se pak pídím po výstavách a někdo mi pak třeba ten správný název poví. Hodně se jezdím dívat do Tachova, Českých Budějovic a dalších míst.

Kde kaktusy máte?

Přes léto jsou venku ve skleníku a v zimě s námi sdílí ložnici, kde mají ideální teplotu kolem deseti stupňů. Trvalo mi dva roky, než jsem v chalupě našel správné místo k zazimování, aby kaktusy zimu dokázaly přežít. Přes zimu je nezalévám. Na jaře je pak jen namočím, pohnojím a už opět rostou a nejkrasnější jsou, když rozkvetou.

Máte tu poblíž nějakého kamaráda, který má podobného koníčka?

Máma nedaleko, přímo ve Velkých Dvorcích, občas se scházíme a vyměňujeme si zkušenosti.

Co vám sbírání kaktusů přináší?

Velkou radost, tu největší mám, když mi začnou postupně kvést.