„Komise pro kulturu a sport nafotila charitativní kalendář s handicapovanými mladými stříbrskými občany. Dnes se dočkal křtu a chceme kalendář odprezentovat. Ukážeme lidem výsledek, to o čem se mluvilo, že je zlé a odporné," představil místostarosta města Karel Lukeš.

Fotografkou projektu byla Věra Lukešová. Od samotného nápadu trvalo kalendář dokončit dva měsíce. Nápad se do myslí iniciátorů vnesl na závodech zdravotně postižených, který se konal v září. „Vytiskli jsme sto kusů a výtěžek z prodeje půjde na dobrou věc, konkrétně na jarní výlet handicapovaných účastníků focení. Pojedou se podívat do zoo a dinoparku. Pokud bude akce nad očekávání úspěšná, použijeme prostředky pro dobročinné projekty občanů města Stříbra," doplnil Lukeš.

Přestože byl projekt některými lidmi napadán a byl považován za faleš, akci organizátoři dotáhli až do konce a nenechali se od hanlivých komentářů odradit.

V některých komentářích na internetu jim vzkazoval uživatel podepsaný jako rroman, že focení postižených je nechutně morbidní, činěné Lukešovými se zištným záměrem vlastního zviditelnění a budování kariéry. „Uvědomujete si vůbec co děláte? Jakým způsobem se chcete oba zviditelnit? Přes chudáky postižené? Jako nápad to opravdu není špatné, ale kalendáře se fotí s modelkami, sportovci a se známými tvářemi, ale s chudáky postiženými? Už vás vidím, jak si takový kalendář pověsíte doma na zeď. I když vám to bude jen připomínat, jak vám to lidi sežrali, a jak jste se vyhoupl výš," psal doslova rroman.

Do internetové diskuse přispěly desítky lidí, některé názory podporovaly rromanův, jiné naopak podpořily iniciátory myšlenky. Ta našla úrodnou půdu i u osobností, kalendář podpořili slavní stříbrští sportovci Zdeněk Štybar a Rudolf Weschta.

Motokrosový závodník Rudolf Weschta se stal jedním z kmotrů kalendáře.

„Stříbrský rodák z Těchlovic Rudolf Weschta, juniorský mistr republiky, podpořil dnešní akci a dal do dražby svůj podepsaný dres. Vydražil ho člověk, který nestojí o publicitu. A je pravdou, že tento dražitel věnoval dres Pepčovi Mlynárovi, který má rád motokros, což jsme zjistili při focení na kalendář. Pepčovi tohle udělalo obrovskou radost. Nechal se v dresu s Rudou vyfotit a byl nadšený," povyprávěl.

Celkem se dražilo třikrát. První kalendář s fotografií a podpisem Zdeňka Štybara vystoupal až na dva tisíce korun. Dres Rudy Weschty za 3100 korun a dres Zdeňka Štybara s nejvyšším příhozem  pět tisíc korun.