Místní sjezdovky na Přimdě a v Tachově jsou zavřené. Nejbližší možnost užít si lyžování je tedy v Mariánských Lázních, kde je otevřená jedna ze tří sjezdovek. Krakonoška má délku jeden kilometr dopravu lyžařů zajišťuje kabinková lanovka. V sobotu dopoledne zde bylo půl metru umělého sněhu a pět centimetrů nového. Denní provoz ve skiareálu Mariánky je od 9 do 16 hodin. Ve středu, pátek a sobotu je možné i večerní lyžování od 18 do 21 hodin. V areálu je půjčovna lyžařské výbavy.

Webkamery najdete ZDE>>>

Běžkařské tratě nad Mariánskými Lázněmi nejsou v současné době strojově udržované.

Na běžky je to z Tachovska nejblíže do bavorského Silberhütte. Středisko zimních sportů na sobotu hlásí strojově udržované trasy v délce 2 a 6 kilometrů. Na tratích je 20 až 50 centimetrů umělého sněhu a deset centimetrů přírodního. Ve středisku je moderně vybavené převlékárna a půjčovna kompletního vybavení na běžky. V sobotu a v neděli zde funguje také biatlonová laserová střelnice.

Webkamery najdete ZDE>>>

Další možnost lyžování nabízí střediska na Šumavě. Svoji nejdelší sjezdovku prakticky v celé její délce otevře už o tomto víkendu lyžařský areál Ski&Bike Špičák. Postupně k dosud otevřeným sjezdovkám přibydou i další tratě, včetně dětského areálu pod hotelem Sirotek. Areál hlásí dobré sněhové podmínky.


Webkamery najdete ZDE>>>

Také v Krušných Horách se lyžuje. Ve Skiareálu Klínovec je mezi 70 až 90 centimetry sněhu. Areál otevřen denně od 9 do 16 hodin. Pokud chcete vyrazit do bílé stopy, ideální podmínky jsou v okolí Božího Daru. Upravených nebo sjízdných je všech 13 tras vedoucích buď kolem Božího Daru nebo směřujících na další trasy do sousedního Německa.

Webkamery najdete ZDE>>>