V minulých desetiletích ale tank zmizel. Ani pamětníci, kteří sloužili přímo v tachovských kasárnách jako vojáci z povolání, přesně neví, kde skončil. Názory se různí.

Dobře si na tank vzpomíná Ján Považanec, který sloužil ve stříbrské posádce. „Dokonce si na něj pamatuji velice dobře. Na podstavec vyjel vlastní silou,“ zavzpomínal. „Kde ale pak skončil, to nemám tušení.“

Z odpovědí, které se Deníku podařilo shromáždit, vyvstaly tři varianty – šrot, soukromá sbírka, muzeum. Podle jednoho zdroje byl tank odvezen do areálu kasáren ve Stříbře, kde pak nějakou dobu stál na cvičišti, ale později zmizel. „Já jsem zase slyšel, že byl prodán za deset tisíc marek soukromému sběrateli do Německa,“ řekl Deníku další z pamětníků.

Podle Slavomíra Tomčáka, který působil v Tachově a ještě nedávno zastával velící post na Krajském vojenském velitelství v Plzni, skončil tank v muzeu. „Byl převezen do Vojenského muzea v Lešanech,“ řekl Deníku.

V zařízení, které ve středních Čechách spravuje Vojenský historický ústav, mají takových tanků více. „Tanků, které stály na podstavcích ve městech tady máme několik, včetně růžového ze Smíchova. Nelze vyloučit, že je tady i tank z Tachova,“ potvrdil vedoucí expozice v Lešanech František Sýkora. „Museli bychom ale pátrat v záznamech,“ doplnil. Odpověď z vojenského muzea, zda se tachovský tank v Lešanech skutečně nachází, zatím Deník neobdržel.

Havarovaný motocykl.
Motorkář nezvládl svůj stroj a havaroval u Lesné na Tachovsku