„Vraceli jsme se s přítelem z Plzně. Asi na devadesátém pátém kilometru odlétl kamínek z vozidla, které jelo před námi. Kamínek nám praštil do skla, které se rozbilo. Na viníka jsme začali ustavičně blikat. Asi po dvou minutách se vůz před námi konečně zastavil v odstavném pruhu. Přistoupili jsme k vozu, který řídila jedna paní. Bohužel, její jméno neznáme. Víme jen, že měla poznávací značku 2P4 18 – 60. Patrně jela z hor, v autě měla lyže,“ uvedla Goubejová.

Řidička se prý jen pousmála a z místa odjela. „Zavolali jsme policisty, kteří se dostavili za pár minut. Policisté nechápali, proč dotyčná nepočkala a odjela. Za kamínek, který odlétne od auta přeci nikdo nemůže,“ sdělila Goubejová.

Lucie Goubejová s jejím přítelem sepsali u policistů protokol. „Dále mi řekli, že si mám dojít na pojišťovnu viníka a nahlásit škodu a ať si pojišťovna vyžádá protokol od policie, která celou věc šetřila. Víc prý policisté udělat nemohli,“ popsala Goubejová.

Vzhledem k tomu, že Lucie Goubejová neměla od řidičky podepsaný protokol o nehodě, musela zavolat na sdružení pojistitelů, aby zjistila, kde je její vůz pojištěný. „Zjistili jsme u které pojišťovny je vůz viníka pojištěný. Operátorka s námi vše sepsala a nechala celou věc znova nafotit. Škoda byla nafocena a my mohli konečně do servisu,“ doplnila.

V servisu na ní čekalo další překvapení. „Druhá strana totiž nenahlásila zaviněnou škodu a sklo vymění jen na naše náklady. Od pojišťovny by prý nemohl nic vymáhat,“ uvedla Goubejová.

Zavolali zpět na pojišťovnu, aby s celou událostí pohnuli. Řidičce prý věc předali, ale lhůta pro vyjádření je prý osm dní.

„Doba ale už uběhla a my jsme se museli obrátit zpět na policii, u které je záznam nehody. My jsme ale už věděli, co policisté mohou udělat. Pojišťovna si prý má vytáhnout protokol o škodě,“ zlobí se Lucie Goubejová.

Viníka nehody se nám bohužel nepodařilo vypátrat.

„Je mi jasné, že oprava předního skla stojí jen pět tisíc, ale tyto peníze přeci na ulici neleží.Všichni nás posílají od čerta k ďáblu, viník si mne ruce,“ míní Lucie Goubejová.