„Spolupráce s policií Plzeňského kraje je naší denní náplní práce. Provádíme vážení naložených nákladních vozidel, měření celkových rozměrů, vyhodnocení režimu jízdy a technickou kontrolu," vyjmenoval Václav Krůta z centra služeb škálu úkonů.

Přidal i informaci o nejčastějších prohřešcích, s nimiž se na silnicích setkávají. „Jsou to poškozené pneumatiky, na druhém místě pak nejrůznější předměty bránící ve výhledu. Obvykle to jsou různé plyšové hračky, kříže a podobně. Méně často se už setkáváme s tím, že řidiči porušují denní povolenou dobu jízdy a nedodržují bezpečnostní přestávky," uvedl Václav Krůta.

K častým přestupkům patří také přetěžování nákladních vozidel. „Obvykle se to stává u sypkých materiálů, tedy pilin, hlíny a písku a pak také u dřeva. Za správné naložení v povolené váze zodpovídá odesilatel. Každé přetížení znamená poškozování vozovky silnice. Přetížená vozidla vytvářejí nebezpečné koleje," doplnil informace Václav Krůta.

„S Centrem služeb pro silniční dopravu spolupracujeme pravidelně, na Tachovsku jsou to obvykle dvě akce do měsíce podobného charakteru jako ta dnešní. Za dobu mého působení u policie šlo ale jen o menší přestupky, nikdy nebylo třeba náklad kvůli velkému přetížení vykládat," řekl dopravní policista, který byl společně s kolegou pověřen provedením této dopravní kontroly. Nejčastěji je prý provádějí právě na broumovské silnici, u Nové Hospody a také v Plané.

„Předmětem kontroly není pouze váha vozidla, ale i jeho technický stav nebo doklady řidiče," doplnil informace policista.

„Jezdím teprve dva měsíce. S policejními kontrolami jsem se už setkal, ale poprvé mě vážili," uvedl řidič kamionu s pilinami ze sousedního Karlovarského kraje, jemuž zjistili pětiprocentní přetížení vozidla. Musel zaplatit pokutu.

„Policisté provedli za pondělní dopoledne kontrolu spojenou s vážením u devíti nákladních vozidel," uvedla tachovská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. „Dvě z nich byla naložena nad limit, jedno nebylo v odpovídajícím technickém stavu. Policisté uložili tři blokové pokuty za 6200 korun.