Proto se zástupci města rozhodli tento problém vyřešit ještě v jeho začínající fázi. „Předběžně se počítá s tím, že by tato nová vyhláška začala platit od prvního června letošního roku. Úplné detaily se ještě dolaďují," uvedl vedoucí investičního odboru tachovského Městského úřadu Pavel Bluma.

O tom, že cedule ještě nejsou platné svědčí i to, že jsou zatím všechny přeškrtnuté. Pozornějším ovšem neuniklo, že příjezdy z města zdobí značky dvě.

Po té, která zakazuje stání jak nákladním vozům, tak autobusům vážícím více než 7,5 tuny, se objevuje i ta, která tyto dopravní prostředky navádí na parkoviště pro ně určené.

A právě to vzbudilo u občanů mnohé dotazy. Na půdě okresního města se totiž podle názoru několika místních žádná vhodná plocha, která by byla nevyužívána, nenachází. Opak je ovšem pravdou. „Vhodný prostor se našel v areálu bývalých kasáren. Je zde plac, který sloužil pro skladování armádní techniky i vozů. Tudíž je toto místo i přizpůsobeno," vysvětlil Struček.

O volný prostor byl zájem ze strany různých nájemců, byli ale odmítnuti. „Pozemek vlastní město a opravdu se objevilo pár zájemců o pronájem. Bohužel jsme je museli odmítnout. Projekt ohledně zákazu stání nákladních vozidel a autobusů v centru města je už poměrně delší záležitost. Dříve i taková vyhláška existovala, ale nebyla úplně dotažená. O to se nyní pokusíme," dále řekl starosta Tachova.

O tom, jaké přesné znění bude vyhláška mít, co přesně se pro řidiče nákladních aut a autobusů změní a především odkdy opravdu vejde v platnost, budeme informovat v dalších vydáních Tachovského deníku.