Osady spadající pod správu města Tachova už několik let žádají úředníky o vybudování kanalizace v rámci akce nazvané Čistá Berounka. Malý i Velký Rapotín, Biletín, Oldřichov a Světce si ale musí na postavení kanalizace ještě nějakou dobu počkat. „Například v Oldřichově jsme původně chtěli začít stavět už letos,“ uvedl při pondělním zasedání zastupitelstva města Tachova Antonín Jágl, ředitel Vodovodů a kanalizací Karlovy Vary.

„Projektová dokumentace je hotova, do dvou let by mělo být postaveno, nyní záleží na dotacích, chtěli bychom se stavebními pracemi začít už příští rok,“ odpověděl Jágl na otázku zastupitele Pavla Sklenáře, kdy se uskuteční výstavba kanalizace v Oldřichově. Nejen zatím chybějící peníze na stavbu, které by částečně měly pocházet z dotací Evropské unie, jsou jediným problémem trápícím zúčastněné strany. „Myslím si, že by bylo správné, aby kanalizace v Malém Rapotíně byla postavena pro celou osadu, a to co nejdříve,“ narážel Jaromír Fořt, majitel zde sídlící rodinné firmy, na současné plány vodařů pokrýt kanalizací jen část osady. „Žije tady padesát obyvatel, dalších padesát zaměstnává i naše firma, proto požaduji, aby byla kanalizace dotažena až k hranicím firemních pozemků. Včetně připojení blízkého rodinného domu.

Pak bychom se mohli připojit,“ představil svůj postoj Fořt. Jetliže v Oldřichově a Malém Rapotíně se o kanalizaci uvažuje a jsou podniknuty konkrétní kroky k její realizaci, v osadě Světce je situace o poznání horší. „V této osadě sídlí škola, která musí mít vlastní čističku, bylo by dobré i zde zavést odkanalizování,“ směřovala tachovská zastupitelka a ředitelka zdejší odborné školy Jana Hrčková svoji poznámku na ředitele VaK Antonína Jágla. Navíc se tady opravuje jízdárna, která po rekonstrukci bude sloužit ke kulturním účelům a určitě bude potřeba i ji napojit na kanalizaci. „Osada Světce nesplňuje všechny parametry akce Čistá Berounka. Nejprve se musí vytvořit páteřní řad, ale dříve než v roce 2009 to zřejmě nebude,“ dodal Jágl.