V metalcoreové kapele Born In Pripyat (BiP), která se na scéně pohybuje zatím krátce, hrají muzikanti z Mariánskolázeňska a Tachovska. Od víkendu se mohou pochlubit celkovým vítězstvím v České rockové lize. Přinášíme autentické pocity, jaké v celé soutěži a ve finále zaznamenal kapelník a zakladatel skupiny Martin Bárta.

„V sobotu 22. srpna jsme vyrazili do dalekých Hanušovic u Šumperka zahrát finálový koncert v rámci vyhledávací soutěže Česká rocková liga 2009. Porota nás nejdřív na základě naší demo nahrávky vybrala do jednoho z dvanácti vyřazovacích kol, to naše se hrálo v Tachově na Letním parketu u bowlingu. Pro postup do semifinále jsme se utkali s kapelou Okrozom a kapelou G-rock. Odměnou nám byla účast na festivalu Basinfire fest ve Spáleném Poříčí, kde se hrálo právě semifinále. A protože jsme porotu zaujali i tady, poslala nás spolu s kapelami Second Chance, Venefica a Heart Attack do finále,“ přibližuje Martin Bárta cestu Born In Pripyat soutěží.

„Hanušovice byla zřejmě naše nejvzdálenější štace. Na delší akce jezdíváme obvykle dvěma auty, teď to pro nás znamenalo nějaké čtyři a půl hodiny cesty. Odjezd brzy ráno, cestou kafe na dálničním odpočívadle a hned zase dál. Pořadatelé trvali na příjezdu do 15 hodin. Už po cestě nám bylo jasné, že naším největším soupeřem bude počasí,“ vzpomíná kapelník.

Finále rockové soutěže se konalo v hanušovickém areálu s názvem M–Park. „Hanušovický M-Park by stál jistě za zevrubnější prozkoumání, v silném dešti jsme se ale raději omezili na posezení v připraveném pivním stanu a vylezli snad jen za účelem Toiky, jídla a losování pořadí naší produkce. Jestli měl Váňa při losování šťastnou nebo nešťastnou ruku nevíme, ale pro BiP padla volba na číslo 4, před námi tedy kolem páté začala Venefica, druzí hráli Heart Attack a před námi Second Chance.“

BiP tedy přišli na řadu jako poslední ze soutěžních kapel. „Samotný koncert byl velmi rychlý, chvilička na přípravu, intro a hned na to. Lidem se moc nechtělo do deště, ačkoli pršet už pomalu přestávalo. Přesto se pod jevištěm vytvořilo nějaké to jádro a potlesk připomínal pozitivní reakce publika,“ vypráví dále kapelník.

Následovalo napínavé čekání na konečné výsledky. „Hodina, kterou jsme čekali na vyhlášení výsledků, se neuvěřitelně vlekla. Všechny kapely hrály výborně, byť byla každá stylově trošku jinde… Hodina jen s vlastními myšlenkami… Pak se začalo vyhlašovat. Jako první třetí místo. Venefica. Pak druhé – plzeňští Heart Attack. Teď to bylo nejnapínavější! Buď a nebo. První nebo bramborová… A byla první. Pak už jen spousta radosti, emocí.. A čtyři a půl hodiny dlouhá cesta domů k zaslouženému odpočinku,“ uzavřel Martin Bárta svůj popis finále České rockové ligy.

Vítězná kapela České rockové ligy získala podle internetových stránek soutěže deset dní v nahrávacím studiu Propast Petra Jandy, špičkovou kytaru a slevu na bicí soupravu a aparaturu.