Společenský sál areálu Mže byl zaplněn téměř do posledního místa a diváci uslyšeli kromě klasických vánočních melodií především skladby slavných skladatelů filmové hudby, ale také například hity Madonny či Michaela Jacksona v aranžích pro dechové orchestry. Koncert nabídl rovněž několik premiérových skladeb, které orchestr veřejně představil poprvé.

Vánoční koncert bývá už pravidelně příležitostí, aby muzikanti poblahopřáli svému kapelníkovi Josefu Kadlecovi k narozeninám, které ve druhé polovině prosince slaví. A přání vždy provází vtipné a originální dárky. "Je to stále těžší a těžší vybírat originální dárek, ale i letos se nám to podařilo a kapelníkovi předáme megafon, aby mohl při zkouškách svolávat opozdilce," okomentovali letošní dárek členové orchestru.

Další dárek představil celý orchestr. "Občas se stává, že hrajeme venku a je už šero a špatně je vidět na noty. Letos jsme dostali velmi pěkný dárek, a to malé lampičky, kterými si muzikanti na noty mohou svítit," představil mimo jiné Kadlec.

Dvě stovky zvonečků obdivují návštěvníci muzea v Černošíně. Zvonky zapůjčili na výstavu lidé 
z celého okolí. Nejtěžší (na malém snímku vlevo) váží sedmnáct kilo.
FOTOGALERIE: Nejtěžší zvoneček má sedmnáct kilo