Na úvod v kapli, která je postavená ve stylu barokní gotiky stavitele Jana Blažeje Santiniho-Aichela, zazpívala teprve 15letá rodačka z Ostrova Anna Mračková a následně několik svých písní zahrál a zazpíval místní folkový zpěvák Michal Willi Sedláček: „Žiji ve Lšelíně, ale Ostrov mám rád. A jsem rád, že se vedení Kostelce stará i o spádové obce. Obrazy v kapli se mi skutečně moc líbí,“ řekl Deníku zpěvák. Po celé sobotní odpoledne pak byla kaple s novou křížovou cestou přístupná veřejnosti.

Následně, první říjnovou neděli, za doprovodu varhanice Silvie Strachotové se v kapli sloužila mše svatá a obrazy křížové cesty byly vysvěceny farářem Miroslavem Martišem z římskokatolické farnosti ve Stříbře: „Mám velikou radost, že tato krásná kaple byla obohacena o zdařilé moderní, avšak vypovídající pojetí křížové cesty, která má co sdělit nejen křesťanům,“ řekl v průběhu mše Martiš.

Do posledního místečka se zaplnil společenský sál zámečku Luhov na Plzeňsku při benefičním koncertu, kde vystoupil Ondřej Tolar, Jana Hoffmanová a Hana Bezděková.
Na benefičním koncertě v Luhově zpíval Ondřej Tolar ze Stříbra