„Tady u Hlinného máme tržní výlov, ryby z něj půjdou na vánoční trhy,“ vysvětlil Deníku vedoucí střediska Klatovského rybářství Jiří Lipka s tím, že převládají větší ryby, tzv. výběr, což jsou kapři nad dva a půl kilogramu, a jednotka, tedy ryby od 1,8 kilogramu. V plánu bylo vylovit z Velkého hlinského 150 metrických centů ryb.

„Dá se říct, že z devadesáti procent převládají v tomto rybníku kapři, ale lovíme také tolstolobiky, amury, jsou tu i sumci, štiky, líni a candáti. Ovšem v daleko menším množství, než kapři,“ doplnil Lipka.

Větší ryby jsou určeny především na tuzemský trh. Exportní hmotnost je zhruba od jednoho do půldruhého kilogramu a ty se vyvážejí převážně do Německa.

Kapři a další ryby z Velkého hlinského rybníka se budou podle Lipky prodávat za stejnou cenu, za kterou se prodávali na předvánočním trhu v loňském roce. K dostání budou mimo jiné také na sádkách v Tachově, či v přímých prodejích z kádí u supermarketů.

Při výlovu měly plné ruce práce zhruba tři desítky rybářů. „Nás zaměstnanců Klatovského rybářství je deset, ostatní jsou brigádníci. Díky bohu za ně, bez nich by to bylo těžší,“ uvedl vedoucí střediska.

„Jsme tu už od šesti od rána. Je tady hodně ryb, takže to bude práce v podstatě na celý den, odhadujeme tak do tří do odpoledne,“ shodli se rybáři.

Velký hlinský rybník se loví jednou za dva roky. Klatovské rybářství se na Tachovsku stará přibližně o stovku rybníků. Další rybník v lokalitě v okolí Tisové se bude lovit v úterý 3. listopadu.