Josef Rovenský si stěžuje na situaci, která se téměř každý den děje u lavičky, která je umístěna pár metrů od jeho domu v Havlíčkově ulici. Poukazuje na nepořádnou mládež, která si na tomto místě krátí chvíli a do značné míry hlučí.
„Žádal jsem město o odstranění lavičky, ale zatím marně. Ve dne je využívána partami mladých lidí. Několikrát jsem je slušně upozorňoval na hluk, který dělají, odpovědí mi bylo nadávání, nebo nevhodné narážky. V noci se naopak u lavičky soustřeďují opilci. Člověk se nemůže ani vyspat,“ popisuje situaci Rovenský.

Několikrát byla na místě policie. Ta podle Rovenského neudělala nikdy nic. „Řekli, že je to tvrzení proti tvrzení. Oni si taky na nás někdy mladí stěžují, že je napadáme my, rodiny, které v těsné blízkosti bydlíme,“ doplnil Rovenský.
Občan si myslí, že umístění lavičky do tohoto prostoru bylo nevhodné a situaci lze, podle něj, hodnotit jako narušování klidu a omezování osobní svobody.

Starosta Karel Vrzala má odpověď. „O umístění lavičky žádal klub seniorů z nedalekého domova pro seniory. Nakreslili si plán, kam by se měly lavičky umístit. Lavičky jsou především pro ně, aby když vyjdou do okolí, si měli kde odpočinout. Je to těžké, někdo lavičky chce, jiným vadí,“ uvedl Vrzala.
Paradoxem je, že na místo je namířena městská kamera. Ta je bohužel nefunkční. „Je to pouze atrapa, místo které můžeme kdykoliv dát kameru funkční. Má působit spíše psychologicky,“ doplnil Vrzala.

V místě se dějí i různé další nekalosti. „Jako například ničení kontejnerů na odpad. Několikrát jsem je měl na svém pozemku. Jednoduše mi je tam někdo přehodí. To je ale další věc,“ řekl Josef Rovenský.

On a jeho sousedé žádají o to, aby byla lavička odstraněna. „Pokud nebude lavička do měsíce odstraněna, nebo se situace nebude řešit, seženu pár mužů a odneseme ji před dům pana starosty, ať si také užije. Mám stejná práva, jako on,“ podotkl Rovenský.
Do celé situace se vložil i zastupitel Stanislav Kvasnička.

„Kamera by měla být určitě funkční. Nestěžuje si přeci jen pan Rovenský. Nedávno se tam stalo loupežné přepadení. Jsem proto, aby se lavička buď odstranila, nebo se namontovala ostrá kamera,“ sdělil Kvasnička.
Město slíbilo, že se celou situací bude zabývat.