„Několikrát jsem to slyšela po hospodách. O víkendech chodím s přáteli za zábavou a nedokážu si představit, že bych si narušila své ranní příchody. Chci se zkrátka bavit," říká Alice Horvátová z Tachova.

Starosta města Ladislav Macák tuto teorii a tvrzení lidí vyvrací: „Zatím neuvažujeme o tom, že bychom policejní hodinu zavedli a ani nepřipravujeme žádnou vyhlášku. Neříkám ale, že se to stát nemůže. Pokud to bude situace vyžadovat, určitě se tomu nebudeme bránit."

Jistě, namítnete rušením nočního klidu – ale vy, kdo bydlíte nedaleko hospody víte, že o nočním klidu stejně nemůže být řeč. Podle některých obyvatel Tachova tedy hrozí to, že to bude po večerech polomrtvé město.

V Tachově se toho rozhodnutí lidé děsí a štve je. Toto rozhodnutí padlo před časem i ve městě Lysá nad Labem. Lidé s tím nesouhlasí a jsou proti němu. „Chci žít ve městě, kde nebudu v deset hodin vyháněn ze zahrádky, chci žít ve městě, které bude povolovat hudební produkce a nebude za to chtít absurdní poplatky, chci žít ve městě, kde si budu moct v parku sednout s přáteli do trávy, otevřít si lahev vína a nebudu se muset bát přísného zraku strážců veřejného klidu. Chci ve svém městě žít, a ne jen přes den, ale i večer, a nejen v hospodách, klubech a vinárnách, ale na zahrádkách, jejichž atmosféra je v jarních a letních měsících prostě úžasná," tak komentuje nařízení města Lysá nad Labem Jan Rychlý na jedné z diskuzí.