Zaplatit za dovolenou několik tisíc korun? To není pro řadu obyvatel tachovského region nic neřešitelného. Někteří lidé si kvůli pár dnům odpočinku neváhali vzít půjčku.

„Dlouho jsem o tom přemýšlela a nakonec jsem přišla na to, že půjčka bude jediné řešení. Na dovolené v Chorvatsku jsem nechtěla šetřit a těch čtrnáct dní pobytu si chci řádně užít,“ svěřila se před odjezdem do Čechy v létě nejnavštěvovanější země šestadvacetiletá Jana Zemánková z Tachova.
V Chorvatsku budou trávit prázdniny spolu s manželem i jejich dvě děti.
„Právě jim jsme slíbili, že pobyt u moře bude parádní. Prázdniny takového druhu prožijí vlastně poprvé v životě. Tak ať to stojí cokoli,“ tvrdí Jana Zemánková.

O tom, jak bude několikatisícovou půjčku splácet, teď neuvažuje.
„Nechci si tím kazit dovolenou. Tím se budeme zabývat později. Věřím ale, že finanční závazky zvládneme, i když si budeme muset řadu věcí odříct,“ dodala Tachovanka.

Do Egypta se chystá vyrazit Jan Zíka z Plané.
„Žiju sám. Takže se na nějakou tu korunu ohlížet nemusím. Protože si chci ale Egypt pořádně užít, tak jsem si vzal u zaměstnavatele půjčku. To pro mimořádná vydání. Zaměstnavatel mi vyšel vstříc a půjčku mi nebude úročit,“ potěšilo šestatřicetiletého technika. „Věřím, že ze svého platu mu to snadno vrátím,“ dodal.

Řada obyvatel regionu se ale před dovolenou zadlužit odmítla.
„Splácet půjčku si nemůžu dovolit. I proto jsem volil domácí odpočinek. Dalším důvodem je, že nesnáším horka. Proto dávám přednost i v létě koupání pod střechou,“ podotkl s úsměvem Martin Jelínek ze Stříbra.

K podobnému koupání má v regionu dvě možnosti. Po celé léto bude otevřený nejen bazén v Tachově, ale také v Přimdě.
Právě přimdský bazén je mezi plavci hodně oblíbený. „Hlavně kvůli jeho snadné dostupnosti z dálnice,“ pochvalují si vyznavači plaveckého sportu.
Bazén tachovského koupaliště napuštěn nebude.

„K dispozici ale bude krytý bazén i s verandou a vstupem do zahrady,“ uvedl starosta Tachova Ladislav Macák.
Vyznavači koupání pod širým nebem si na své v okresním městě přijdou tehdy, až zde za několikamilionovou investici vyroste obří aquapark.