„Smlouva na Pobřežní je před podepsáním, následovat bude předání staveniště. Se zahájením prací počítám kolem poloviny dubna,“ informoval vedoucí investičního odboru městského úřadu Pavel Bluma.

„V případě Pobřežní ulice můžeme hovořit o dvou místech, kde se začne souběžně. Jedna část stavby komunikace povede směrem od sjezdovky, kde bude vybudováno i nové parkoviště. Druhá část komunikace bude postavena mezi oběma fotbalovými stadiony a napojí se na ulici Petra Jilemnického,“ upřesnil starosta Tachova Ladislav Macák.

Současně bude také zahájena dlouho očekávaná a avizovaná výstavba venkovního koupaliště. „Výběrové řízení je uzavřeno a vítěz je znám. Náklady jsou spočítány na 60 milionů korun, deset milionů do stavby vloží město, zbytek je dotace z Evropské unie,“ řekl starosta.

Polovina z uvedených peněz bude proinvestována v letošním roce. Hotovo by mělo být příští rok. U bazénu nebudou chybět moderní atrakce. Jen na tobogán nezbyde, ten se bude dostavovat dodatečně. „Myslím, že mohu obyvatelům Tachova slíbit, že se příští rok vykoupou v novém venkovním bazénu,“ vzkazuje starosta Macák. Dodavateli obou staveb jsou firmy z Českých Budějovic.