„Vždy večer v první jarní sobotu se tzv. čerti vydávají na vrcholky významných kopců a navzájem se spojují pomocí světelného signálu, který vysílají z jednoho stanoviště na druhé po dohodnutých trasách napříč krajinou. Dochází k mystickému propojení všech účastníků i k napojení přesahujícímu běžný myšlenkový prostor dnešních lidí," komentuje internetová stránka věnovaná této události.

Poslat ohňový signál z kopce na kopec se rozhodli také lidé z Tachovska. „Akce se zúčastní na Ovčím vrchu spolek z Domaslavi a letošní rok se přidáme i my z Vlčí hory," informoval Jiří Kořínek z Lestkova.

Podle mapy na stránkách Keltského telegrafu je v České republice několik desítek míst, kde v sobotu v noci strážci ohně, kteří se nazývali čerty, zapálí ohně. „Myslím si, že  na Tachovsku je spousta dalších míst, která by za to stála, aby se přidala," uvedl Kořínek. „A že myšlenka není jen o ohni a signálu, tak o tom mne přesvědčují synové. Ti mne zblbli natolik, že jsem celou sobotu strávil dumáním, zkoušením a výrobou ohnivého prkénka. To proto, abychom signální oheň zapálili po staru – třením dřev pomocí luku a troudu," uvedl.