Letošní sezonu označuje za nevyzpytatelnou. "Na začátku jsme utrpěli nějaké ztráty, protože jsme museli mít zavřeno, otevírali jsme 25. května. Přišli jsme o více než tři týdny." Jak dodává, v květnu jezdí do kempu většinou německá klientela a v červnu především školní výlety, školy v přírodě a podobné školní akce. To letos chybělo. "Což znamená, že ze sezony jsme ztratili takové dva měsíce," konstatuje slečna Michaela.

Nicméně optimisticky dodává, že se ztrátu snaží kemp dohnat v prázdninových měsících, kdy převažují ubytovaní z tuzemska. Ti převládají i v jiných sezonách. "Jsme zaměřeni především na českou klientelu, i když sem jezdí také Holanďané, Němci." Zaplněnost v červenci a srpnu je zhruba na osmdesáti procentech. Ubytovaní se nemusí bát vyšších cen, přes koronavirovou krizi a ztráty v prvních fázi sezony zachovali provozovatelé kempu stejné ceny jako loni.

Zákazníci se rádi vracejí

Řada klientů, kteří v La Rocce strávili svoji dovolenou, přijíždí i v dalších letech. Z mnohých se rodina Šebkových spřátelila. "Někteří sem jezdili s prarodiči, rodiči a stále se k nám generace návštěvníků vrací. S mnoha z nich se známe, tykáme si, z mnohých se stali naši přátelé," potvrzuje Michaela Šebková. Stálá klientela se formuje nejčastěji z lidé se severu Čech, Karlovarského a Plzeňského kraje.

Mezi stálé návštěvníky se řadí parta přátel ze Sokolovska. V době naší reportáže sedí na terase kempové hospody u piva. "Jezdíme sem jednou za rok, ale letos jsme učinili výjimku a jsme tu už podruhé. Líbí se nám tu moc," řekl za celou skupinu Jaroslav Hájek. "Kemp je nádherný a okolí taky," dodal.

Ubytovaní najdou v kempu možnost celodenního stravování. Restaurace připravuje snídaně, obědy i večeře. Vedle obligátních, ale stále oblíbených smažených jídel, je v nabídce poledního menu vždy několik hotovek. Cena je kolem 120 korun za porci. O spokojené žaludky se stará kuchařka Andrea Balická. "Restauraci máme v nájmu už druhým rokem. Jsme tady spokojeni," říká s úsměvem a dodává, že nejoblíbenějším jídlem zákazníků v kempu je - překvapivě - smažený sýr. Z hotovek pak klasická česká kuchyně.

Novinky a změny

Areál La Rocca je prostorný, čistý, úhledně upravený. A ti, kdo sem jezdí pravidelně, mohou pravidelně registrovat drobné změny. "Každý rok se snažíme udělat něco nového. Letos jsme postavili novou chatku, menší dvojlůžkovou. Na některých chatkách jsme udělali nové střechy a některé jsme zrekonstruovali celé," seznamuje Šebková a dodává, že návštěvníci se také myjí v rekonstruovaných sprchách.

Ubytování je možné v jednoduše zařízených, ale i v komfortnějších chatkách, ve srubech, v mobilhomech, samozřejmostí je louka pro stany a karavany. Kromě nezbytného a v čistotě udržovaného sociálního zařízení je tu restaurace, hospoda s terasou, dětské hřiště, beachové hřiště, bazén a další možnosti k pohybovým aktivitám, ale i k relaxaci.

Spoustu možností k využití volného času nabízí okolí. Kromě Konstantinových Lázní a sousedních Bezdružic si mohou návštěvníci udělat výlet třeba do nedalekého Úterý, na Gutštejn, do Manětína.