Teplé počasí přispělo k tomu, že rekreanti si do nich na samém začátku letních prázdnin našli cestu. „O tomto víkendu byl náš kemp naplněn na sto procent,“ řekla Deníku správkyně kempu Sycherák Jitka Ježková. „Po jeho skončení sice někteří návštěvníci již odjeli, přesto je naše kapacita vytížena zhruba na šedesát procent,“ pokračovala Ježková. Její slova o víkendových rekreantech potvrdil Martin Herzog, provozovatel autokempu Pohoda v Butově u přehrady Hracholusky. „V posledních dvou, třech letech přibývá návštěvníků, kteří sem přijíždějí pouze na víkend. O tom posledním jsme byli ze tří čtvrtin plní. Ale po jeho skončení mnozí odjeli,“ dodal Herzog.

Vyžití v některých kempech na Tachovsku je opravdu bohaté. „Máme zde například dvě restaurace, tenisové kurty, hřiště, bazén,“ vyčetl možnosti návštěvníků Vladimír Šabek, majitel kempu La Rocca v Konstantinových Lázních. „Jsme zde společně s kamarádem. Ani jsme se ještě nebyli koupat, podnikáme především cyklovýlety, hlavně do Českého lesa,“ řekla Deníku slečna Eva z Prahy, která v těchto dnech kempuje na Sycheráku. Výlety do okolí jsou oblíbené také u lidí, kteří navštěvují kemp v Butově. „Jezdí sem mnoho cyklistů. Ale pro ty, kteří tady zůstanou, máme také nabídku, které mohou využít. V našem areálu jsou například různá hřiště, nebo stoly na stolní tenis,“ dodal provozovatel kempu v Butově Martin Herzog. „My na kolech nejezdíme, ale chodíme do blízkého lesa na houby,“ řekl jeden z návštěvníků kempu Sycherák, Jiří Mildorf. „Přestože jsme z Mostu, s rodinou sem jezdíme často. Líbí se nám tady, jen voda by mohla být lepší,“ dodal Mildorf.

Ceny v kempech se oproti loňskému roku nezvýšily. Shodli se na tom všichni provozovatelé. „Za čtyřlůžkovou chatku zaplatí naši návštěvníci čtyři sta osmdesát korun za noc. Stan pro dva stojí dvě stovky,“ uvedl Herzog z autokempu Pohoda. „Naše ceny zůstaly na loňské úrovni. Sice se nám zvýšila daň z přidané hodnoty, přesto jsme ceny zachovali na úkor naší marže,“ uvedla Jitka Ježková z kempu Sycherák.

Do těchto rekreačních zařízení mohou jezdit lidé se stany i karavany. Připraveny jsou pro ně také chatky. „Připraveno máme více než sedmdesát míst pro obytné přívěsy a šedesát chatek. Kolik se sem vejde stanů ani nepočítám, areál má pět hektarů, takže je zde místa dost,“ dodal majitel kempu La Rocca V Konstantinových Lázních Vladimír Šabek.