Plánské Kinonekino se totiž dostalo do úzkého výběru staveb usilujících o jednu z nejprestižnějších evropských architektonických cen.

"Naše Kinonekino je ve velmi úzkém výběru 383 evropských projektů nominovaných na nejprestižnější evropskou cenu za architekturu European Union Prize for Contemporary Architecture," informuje aktuální číslo plánského městského zpravodaje.
Rekonstrukce bývalého kina, které zahájilo provoz v padesátých letech, byla ukončena předloni a obyvatelé města získali objekt využitelný pro různé kulturní a společenské aktivity. Variabilní sál nabízí možnosti klasického filmového promítání, ale jelikož jde jeho podlaha upravit, může posloužit i jako taneční sál, či prostor pro koncerty.

Architektonické řešení objektu získalo už řadu ocenění. Zatím poslední převzala starostka Martina Němečková v listopadu, a to za finálovou účast v odborné soutěži Česká cena architektury, jejímž vyhlašovatelem je Česká komora architektů. „Kinonekino získalo cenu Ministerstva pro místní rozvoj za prosazování kvalitní výstavby prostřednictvím architektonických soutěží,“ upřesnila tehdy starostka s tím, že stavba se mezi třicítku vyvolených dostala ze zhruba 150 nominovaných.