"Je to rekord. Už loni jsme překonali rekord, když šlo sto pět masek. Letos je jich ještě o něco více," řekl Deníku spokojený starosta Sulislavi Milan Strohschneider, který se průvodu zúčastnil v masce zdravotníka. Dodal, že většina účastníků průvodu jsou místní obyvatelé, ale do masek se oblékli i někteří přespolní.

Kostel sv. Mikuláše v Prostiboři
Prostiboř chce kostelu vrátit důstojnost

Mezi maskovanými účastníky bylo možné vidět například několik klaunů zabijáků z hororu Stephena Kinga To, nechyběly čarodějnice, Marge ze seriálu Simpsonovi, Mimoni, medvěd. Dvojice mužů v kombinézách reagovala na aktuální řádění koronaviru. Před sebou na vozíku tlačili korejského diktátora Kim Čong Una. V průvodu šli také dva mušketýři. "Jsme jen dva, další dva se nedostavili, asi je schvátil koronavirus," řekli s úsměvem Deníku.

Velký obdiv a zájem řady lidí s fotoaparáty zaujala kolektivní maska rodiny Soukupových. Ti na letošní sulislavský masopust vyrazili v přesné podobě rockové kapely Kiss. Přípravou strávili několik hodin. "Do masek jsme se dostávali od osmi hodin ráno," potvrdil Václav Soukup, který vystupoval v roli zpěváka. Největší čas zabralo podle jeho slov líčení. Téma masky vymyslela jeho dcera Lucie. "Od rána jsme se líčili a oblékali do kostýmů, ty jsme ale připravovali postupně dva měsíce," řekla Deníku. Soukupovi se zúčastňují sulislavského masopustu pravidelně, například loni v podobě zajíčka Playboye, v minulosti mimo jiné jako Addams Family.

Průvod obešel téměř celou obec, u několika stavení se společně s muzikanty zastavil a popřál domácím. Večer pak pokračoval volnou zábavou.

Ilustrační foto.
Hasiči dostanou nový automobil