V Kladrubech každoročně v září končí dvě na Tachovsku velmi oblíbené hasičské soutěže. Kladrubská studna je poslední závod ze série závodů s mnohaletou tradicí Tachovská liga mladých hasičů a zároveň se zde konal i poslední závod dospělých hasičů a hasiček seriálu Mistr požárního útoku. „Mějte na paměti, že vyhrát může vždy jen jeden, úžasné ale je, že se nebojíte a přijeli jste si k nám zazávodit v tak hojném počtu,“ přivítala účastníky soutěže starostka města Kladruby Hana Floriánová.

Hasičská soutěž má tvrdá pravidla, a tak si mladí i dospělí závodníci několikrát v průběhu dne vyslechli nepříjemný verdikt z úst pozorných rozhodčích znějící: „Neplatný pokus z důvodu přešlapu“, ale také „Neplatný pokus pro nesportovní chování“. Oproti loňskému ročníku tomu letošnímu přálo počasí. Ráno na hřišti nacházejícím se u protékající Úhlavky sice zejména nejmenší závodníci drkotali zuby, ale sluníčko brzo prohřálo celý prostor a pomohlo tak k příjemné soutěžní náladě. „Ten přešlap nás skutečně mrzí, čas měly děti skvělý,“ krčil rameny trenér domácího družstva dětí Martin Větrovec.

Zdroj: Deník/Monika Šavlová

„Počet soutěžních družstev byl letos opravdu obrovský, což nás skutečně těší. Věřím, že si všichni závody užili a že se ve stejném počtu sejdeme u nás i v příštím roce,“ zhodnotil závody rozhodčí soutěže Martin Šebesta. „ A v přespříštím roce náš sbor oslaví neuvěřitelných 150 let od založení SDH Kladruby, a tak se těšíme, že v rámci soutěže Kladrubská studna s námi toto výročí oslaví všichni kolegové z celého okresu,“ dodal s tím, že ho velmi těší vítězství družstva kladrubských mužů, kteří na domácí půdě podali skvělý výsledek.

„Za starší děti závodí můj syn Omárek. Dneska vyhráli, a tak mám obrovskou radost. Jsem pyšná na celý tým,“ neskrývala radost z výhry stříbrského družstva jedna z maminek Štěpánka Svobodová. Slavnostního nástupu dětí se dopoledne zúčastnil a několika slovy mladé hasiče povzbudil také první náměstek hejtmana Plzeňského kraje Petr Vanka. „Děkuji všem sponzorům, díky nimž si vítězové odnesli bohaté ceny. Nesmírně si jich vážíme stejně jako podpory z vedení Plzeňského kraje,“ vzkázal závěrem Šebesta. 

Zdroj: Deník/Monika Šavlová

Výsledky Kladrubské studny:

Starší děti: 1. Stříbro 2. Damnov 3. Kladruby

Mladší děti: 1. Černošín 2. Stříbro 3. Nové Sedliště

Muži: 1. Kladruby 2. Staré Sedliště 3. Nové Sedliště

Ženy: 1. Planá 2. Staré Sedliště 3. Černošín

Výsledky Tachovské ligy mladých hasičů:

Starší děti: 1. Nové Sedliště 2. Brod nad Tichou 3. Stříbro

Mladší děti: 1. Stříbro 2. Černošín 3. Damnov

Celkové výsledky Mistra požárního útoku:

Muži: 1. Nové Sedliště 2. Kladruby 3. Stříbro

Ženy: 1. Černošín 2. Planá 3. Staré Sedliště