Festival nabídne v šesti sobotách šest koncertů a diváci mimo jiné uvidí i fenomenálního houslistu Pavla Šporcla.

Jak uvádějí pořadatelé, dramaturgická skladba šesti koncertů by měla potěšit jak vytříbený sluch náročného diváka, tak příležitostného posluchače.

První koncert Kladrubského léta je na programu už tuto sobotu, 15. července. Jedná se o varhanní koncert, na varhany bude hrát Adam Viktora, spolu s ním vystoupí sopranistka Gabriela Eibenová.

Další koncert se koná 22. července, kdy se představí Smyčcové kvarteto Ensemble Grazioso a Olga Jelínková.

K vrcholům festivalu bude jistě patřit koncert, který se koná v sobotu 29. července. Hlavním protagonistou bude houslista Pavel Šporcl, spolu s ním zahraje cimbálová muzika Gipsy Way Ensemble.

První srpnovou sobotu vystoupí vokálně instrumentální soubor Ludus Musicus a následující týden to bude Pražský žesťový soubor.

Poslední koncert jubilejního ročníku festivalu se koná 19. srpna. Bude to opět varhanní koncert, na varhany tentokrát zahraje Vojtěch Novák, na trubku Jan Vitinger.

Všechny koncerty festivalu Kladrubské léto začínají v 15 hodin.

Prvotní myšlenka, která vedla ke vzniku této letní hudební tradice, se podle organizátorů zrodila v době působení Vladislava Kořínka na MKS ve Stříbře. V dalších letech festival připravovalo MKS Tachov ve spolupráci s NPÚ a městem Kladruby. Od začátku 90. let je hlavním organizátorem město Kladruby, které zajišťuje festival ve spolupráci s NPÚ – správou kláštera Kladruby a nově také s Regionálním muzeem Kladrubska a s podporou Plzeňského kraje.