„Na lavičkách se podepsal zub času, byly odřené, některé bohužel i pomalované či poškrábané úmyslně, nebyla to již pěkná podívaná,“ vysvětlil místostarosta Kladrub Matěj Havránek. „Zejména ty v našich třech autobusových zastávkách dostaly co proto,“ konstatoval.

Vedení města se snaží dbát na vzhled města ve všech maličkostech, proto pracovníci technických služeb pravidelně město procházejí. Nedostatky, které objeví, se snaží napravovat hned. Jednou to jsou vyhozené pytle s odpadky na konci města u kapličky, podruhé třeba rozbité střepy u kontejnerů. "Na hřbitovních lavicích jsme museli vyměnit i většinu latí, takže jsou prakticky jako nové. A hlavně se nátěry netýkaly jen laviček, ale natřeny byly všechny dřevěné prvky na dětském hřišti jak v Kladrubech, tak v Brodu," pokračoval místostarosta.

Na kladrubském dětském hřišti bylo vyměněno i dřevěné hrazení kolem pískoviště, na hřišti vedle školy pak dřevěné hrazení dostalo kompletně nový nátěr. "Doufám, že nové lavičky nepodlehnou brzy zásahům vandalů a budou sloužit k radosti našich občanů," dodal Havránek závěrem.