Fotografie jsou stejně jako vloni k vidění vystavené na kamenné zdi pod kostelem sv. Jakuba, kolem které návštěvníci pouti procházejí od programu na náměstí k pouťovým atrakcím na plácek do Kostelní ulice. Obrazy a kresby kladrubských malířů je možno po oba dva dny vidět také v sále Regionálního muzea Kladrubska. „Vůbec jsem netušila, kolik je u nás v Kladrubech šikovných lidí. Ty obrazy jsou nádherné a fotky se mi také moc líbí,“ chválí Marie Brnďárová.

Doslova nadupaný program je připraven pro návštěvníky na oba víkendové dny. V sobotu po poledni se ve 12.45 představí dětský soubor Kolowrátek. po něm převezme hudební žezlo muzika z hudebního ateliéru ve Zbůchu HAZ BAND. V 15.30 vletí na pódium Skavare a následovat bude Semtex se svým country-brutal-technofolkem. V podvečer se na náměstí odehraje dřevorubecký souboj Kladrubských lesů, kdy si vítěz odnese soudek piva. Následovat budou rockové Hodiny a ač večer bude nejspíš teplý, je lepší mít po ruce něco, co vám rozproudí krev a přesně k tomu je připraven Kabát Revival West. Hodinu před půlnocí se o hudební zábavu začne starat DJ Libor Janíček a už předem je jasné, že noc bude v Kladrubech dlouhá. Libor Janíček se mimo jiné ujme role moderátora po oba dva pouťové dny.

Zdroj: Deník/Monika Šavlová

Po oba dva dny bude otevřen Sulanův statek, kde se koná každoročně návštěvníky pouti hojně vyhledávaná chovatelská výstava s prodejem drobného domácího zvířectva či kaktusů, která je navíc vyhlášená bohatou tombolou. Výherci si třeba odnesou domů i nějakého chlupatého kamaráda. Zde navíc mohou být svědky scénky ze života venkovského lidu a vystoupení Kladrubské dudácké muziky.

Pouťové veselí bude pokračovat i v neděli. Chodovarka jistě pobaví svým širokým repertoárem všechny věkové skupiny návštěvníků, . kterou v další části odpoledne vystřídá legendární Brutus. Dojde také na vyhlášení 3. ročníku soutěže O nejlepší kladrubskou buchtu. Hospodyňky, ale třeba i hospodáři, mohou své vlastnoručně vyrobené dobroty slané či sladké donést od 10 do 12 hodin do recepce muzea, kde může každý návštěvník ochutnat a hlasovat pro nejlepší z donesených vzorků. Víkendový mejdan přesně podle plánu zakončí svojí porcí muziky Kroky Michala Davida.

Plzeňská ulice v Tachově před kompletním dokončením prací souvisejících s destabilizovaným svahem.
Konec chaosu v Plzeňské ulici v Tachově. Provoz je zde opět bez omezení

Připraveno je bohaté občerstvení, nechybí tři minipivovary, pouťové atrakce a tradiční dobroty z celé řady stánků. Dostatečně se jistě vyřádí nejmenší návštěvníci pouti také v dětské zóně, kde na ně bude čekat jumping workshop, malování na obličej a spousta další zábavy včetně oblíbené Culinky či kouzelníka Artina. Domů na památku je možno si odnést originální fotografii z fotobudky fotoskop. Bližší informace o programu jsou k nalezení na webových stránkách města.