Zatímco v minulosti Regionální muzeum Kladrubska a Město Kladruby využívalo vnitřních prostor Staré pošty, letos připravilo venkovní fotovýstavu. Propojilo komunikaci od náměstí k Sulanovu statku vystavenými fotografiemi, které jsou nainstalovány na zdi pod kostelem Sv. Jakuba u náměstí. "Venku uvidí snímky vlastně všichni, kdo půjdou od náměstí do Kostelní ulice k pouťovým atrakcím. Vzhledem k tomu, že jsou to opravdu povedené záběry, myslím, že si to jejich autoři zaslouží. Další díla našich tvůrců, nádherná keramika a obrazy jsou nainstalovány v muzejním sále," zdůvodnil změnu místostarosta obce Matěj Havránek.

V rámci dvoudenního pouťového veselí je nachystána řada hudebních vystoupení, na své si přijdou milovníci punku, rocku, folku i dechovky. Šanci zkusit své možnosti dostanou milovníci zrzavého moku a velcí jedlíci, pro které je připravena soutěž v držení tupláků, pití piva a jezení knedlíků na čas. V podvečer pak přijde na řadu dřevorubecký souboj, jehož vítěz si odnese soudek piva. Nechybí ani oblíbená chovatelská výstava s tombolou a možností nákupu domácího zvířectva.

Náměstí v Boru. Ilustrační foto.
Borští se dočkají domu s pečovatelskou službou

Pro děti je připravena zóna plná her, tvoření a soutěží, oblíbené malování na obličej a po oba dva dny to prckové mohou rozjet při Tancohrátkách s Culinkou.

Kuchařinky a pekařinky mohou v neděli donést svoje výtvory slaných či sladkých, nepečených či nepečených buchet do recepce muzea, z nich pak následně v podvečerních hodinách "odborná" porota vyhlásí vítěze soutěže O nejlepší kladrubskou buchtu roku 2022.

Náměstí bude zaplněno nejen stánky s občerstvením a nejrůznějšími pivními stánky, návštěvníci si budou moci zakoupit upomínkové předměty stejně jako tradiční perníkové srdce z pouti anebo se nechat zvěčnit na upomínkové foto v připraveném fotostánku.