Dvoudenní jízda vypukne v sobotu chvíli po poledni, kdy se představí dětský soubor Kolowrátek. Po něm převezme hudební žezlo muzika z hudebního ateliéru ve Zbůchu HAZ BAND. V 15,30 pak vlítne na pódium Skavare a následovat bude Semtex se svým country-technofolkem. Než si další vystupující kapely rozbalí a připraví svoje nádobíčko, odehraje se pod pódiem jedinečný dřevorubecký souboj Kladrubských lesů. Vítěz z řad dobrovolníků, kteří budou soutěžit v několika disciplínách mezi nimiž bude například zatloukání hřebíků na čas, si odnese jako hlavní cenu soudek piva. Čas poletí jako bláznivý ve chvíli, kdy do strun sáhne poprocková partička Hodiny. Až v pekle se budou sudy válet a čert bude na koze jezdit jakmile to spustí Kabát Revival West. Hodinu před půlnocí se o hudební zábavu začne starat DJ Libor Janíček a už předem je jasné, že noc bude v Kladrubech dlouhá. Libor Janíček se mimo jiné ujme role moderátora po oba dva pouťové dny.

David Kratochvíl z Tachova se stal mistrem světa.
Nevidomý David Kratochvíl z Tachova se v patnácti letech stal mistrem světa

V neděli 13. srpna se začne lidově. Chodovarka jistě pobaví svým širokým repertoárem všechny věkové skupiny návštěvníků. Brutální jízdou bude pokračovat další část odpoledne s legendárním Brutusem. V době, kdy muzikanti budou nabírat dech na druhou část vystoupení, dojde na vyhlášení 3. ročníku soutěže O nejlepší kladrubskou buchtu. Hospodyňky, ale třeba i hospodáři, mohou své vlastnoručně vyrobené slané či sladké dobroty donést od 10 do 12h do recepce muzea, kde může každý návštěvník ochutnat a hlasovat pro nejlepší z donesených vzorků. Víkendový mejdan přesně podle plánu zakončí svojí porcí muziky Kroky Michala Davida.

Kromě pouťových atrakcí a tradičních dobrot z celé řady stánků si po oba dva dny na své přijdou nejmenší návštěvníci pouti také v dětské zóně, kde na ně bude čekat jumping workshop, malování na obličej a spousta další zábavy včetně oblíbené Culinky či kouzelníka Artina.

U Chodové Plané hoří balíky slámy, od noci hasiči likvidují požár
FOTO, VIDEO: U Chodové Plané hoří balíky slámy, od noci hasiči zasahují u požáru

Chybět nebude ani každoročně návštěvníky pouti hojně vyhledávaná chovatelská výstava s prodejem drobného domácího zvířectva či kaktusů, která je navíc vyhlášená bohatou tombolou. Výherci si třeba odnesou domů i nějakého chlupatého kamaráda. Zde navíc mohou být svědky scénky ze života venkovského lidu a vystoupení Kladrubské dudácké muziky. Milovníci zrzavého moku budou mít možnost ochutnat pivo ze tří minipivovarů.

Bližší informace o programu celé třídenní akce mohou zájemci o pouťové veselí sledovat na webových stránkách a především na facebookové události Kladrubská pouť 2023. (šav)