Tři témata, tři ženy autorky a tři rozdílné způsoby uměleckého vnímání světa. Jedno mají ale společné. Setkají se při vernisáži tří výstav a to v Regionálním muzeu Kladrubska v pátek 22. září v 18 hodin.

Malířka Kateřina Karasová si jako téma své výstavy obrazů vybrala sílu tahu a také tak výstavu nazvala. Z jejích obrazů síla tahu je vidět a jistě potěší nejedno oko návštěvníka.

Eva Hubatová je autorkou originální umělecké techniky Fotoinformel a je držitelkou ochranné známky registrované Úřadem průmyslového vlastnictví. Vystavuje po celé naší republice a mimo jiné vytvořila ve spolupráci s hudebním skladatelem Jiřím Bezděkem díla, o kterých se dá říci, že jsou analogií s hudebními formami a náladami. Umělecká fotografka, fotoreportérka, publicistka a výtvarnice má například od roku 2009 stálou expozici v kanadské Britské Columbii. V Kladrubech návštěvníci uvidí její výrazně umělecky ztvárněná díla se zaměřením na detail.

Hana Štollová je jistou stálicí v našem regionu, kde vystavuje opakovaně. Vždy pro návštěvníky výstav připraví pohledné soubory různých flakonů, parfémového skla nebo šperků z vlastní sbírky. V Regionálním muzeu Kladrubska je instalována ukázka toho nejzajímavějšího a nejhezčího ze sbírky šperků. „Sešly jsme se tři dámy na jednom místě, myslím, že to bude zajímavá výstava,“ dodává a za všechny zve na páteční vernisáž, která začne úderem osmnácté hodiny.