„Není radostnějšího zážitku, než-li přivítání nového člena rodiny,“ řekla na úvod starostka města Svatava Štěrbová. Ke slavnostní chvíli nechyběla ani hudební vložka, o kterou se postaraly sestry Kateřina a Jana Hrachovcovy se svou maminkou. Jejich zpěv doprovázel varhaník Karel Touš.

Kladrubské vítání se vsobotu konalo už po sto druhé. Úplně první vítání se uskutečnilo posledního květnového dne roku 1959. Jubilejní sté pak vyšlo na 20. leden loňského roku.

Sbatolaty se vobřadní síni sešlo veškeré příbuzenstvo, určitě nejpočetnější měla malá slečna Kateřina Stahlová, kterou doprovodili i prarodiče Šichtancovi a praprarodiče. Však je také místní ze srandy oslovovali rodinou Hujerů, dle známého filmu. Závěr slavnostního aktu patřil fotografům.

„Moc krásné přivítání nám město připravilo. Jsem tu poprvé smalou Klárkou, a když se to poštěstí, ještě se tu jednou ukážeme,“ plánuje Jaroslava Kuršová, která by napodruhé chtěla chlapečka.

Spokojená byla i osmiletá slečna Michaela Semorádová. „Konečně mám i bráchu Vítka. Ráda se o něj starám. Ještě mám mladší sestřičku Barborku, myslím, že už asi žádné nové miminko mít nebudeme,“ prozradila nám malá slečna.

Závěrem připomeneme malé oslavence. Jsou jimi Daniela Hollá, Vít Semorád, Petr Tvrdý, Libor Walter, Martin Šlapák, David Klír, Kateřina Stahlová, Alexandra Lehečková, Karolína Švecová a Klára Kuršová. Stavy byly tedy tentokráte vyrovnané…

Martina Sihelská