Plán z roku 2016, kdy se měl z objektu stát bytový dům s apartmány, restaurací i zachovalou kaplí, totiž selhal. „Nový majitel, který přišel právě s návrhem udělat z kláštera apartmány, se od celého projektu již úplně distancoval. Tudíž borský klášter má opět svého staronového majitele, který se teď rozhoduje, co s ním bude v dalších letech,“ řekl Deníku starosta Boru Petr Myslivec.

Jak dále dodal Petr Myslivec, v dnešních dnech jsou k jednání dvě možnosti. „Staronový majitel uvažuje nad tím, že by z kláštera udělal byty pro seniory. Tento záměr se ale objevil už dříve. Uvidíme, jestli to vyjde tentokrát. Na zasedání posledního zastupitelstva města Bor se objevila také možnost, že by objekt město odkoupilo. Tato záležitost je ale zatím ani ne ve svých začátcích. Nejednalo se o možné částce, kterou by majitel za klášter chtěl, ani o žádných podobných věcech. Jak říkám, jednalo se pouze o jednu z variant.“

Záměr předešlého majitele, který klášter koupil v průběhu roku 2016, se zdál jak pro vedení města, tak pro občany Boru jako rajská hudba. Místo se mělo přeměnit na sídlo čítající devět až dvanáct apartmánů. Opravy se měla dočkat i kaple, která sice není v tak zbídačeném stavu jako zbytek, ale péči určitě potřebuje. Oprav se měla dočkat také omítka kláštera, nově by se před ním objevil chodník, který zde býval v dřívějších časech. Další novinkou měl být malý parčík a parkoviště. Bohužel, i tento projekt se stejně jako několik předešlých i přes velkou naději opět nepodařilo uskutečnit a pomalu mizí v propadlišti dějin. Jak to tak vypadá, borský klášter bude i nadále chátrat. Jedinou možnou útěchou může být především pro kolemjdoucí fakt, že objekt je již vyprázdněný a podle dostupných informací by se v něm již neměli nacházet žádní sociálně slabí jedinci, kteří místo využívali k životu. Od této doby ubylo také častých konfliktů, které byly téměř na denním pořádku. Bohužel, budoucnost této stavby je opět ve hvězdách. O celé záležitosti budeme i nadále informovat.