Na místě se prezentovaly kluby vojenské historie i stříbrští ostrostřelci, dětem se také líbila kynologická ukázka. „Pěkná akce, jsem rád, že jsem přijel, nalákal mě sem kolega ze zaměstnání. Zastřílel jsem si, můj syn také něco vyzkoušel. U nás se podobné akce nekonají, tam jednou ročně připraví hasiči oslavu pro děti na jejich svátek. Tady se nám moc líbilo," řekl Ludvík Sobotka z Lomu u Tachova, který přivezl i svého pětiletého syna Ludvíka.

Organizátoři měli z účasti radost. „Trochu jsme se obávali počasí, ale vydařilo se. Jsou zde lidé z různých míst. Naším cílem bylo ukázat lidem naše zázemí a představit jim náš klub, ale také současně připomenout výročí osvobození. Tohle místo je navíc pěkně v přírodě, v létě tu dokonce máme i střelecký tábor," uvedl Martin Prokop.

Před střelnicí byl navíc zpřístupněn objekt lehkého opevnění, u toho rozbil svůj tábor Klub vojenské historie 18. pěšího pluku z Plzně. „Tento objekt prošel rekonstrukcí, byla mu také opětovně přistavěna protizáplavová šachta, která byla v padesátých letech zbořena. Snažili jsme se dodržet vše podle nám dostupných archivních podkladů. Dnes tedy mohou návštěvníci vidět bunkr tak, tak byl zřejmě vybaven v roce 38, možná jen o něco lépe, neboť dříve ta vybavenost nebyla tak kompletní," vysvětlil Jakub Klíma, který je členem klubu.

Vladimír Žůrek, místopředseda stříbrského střeleckého klubu, byl velmi spokojen. „Na to, že je to vlastně první ročník, přišlo hodně lidí, z toho máme radost. Teď se tu budou pravidelně konat střelecké závody, tak se mohou lidé přijít kdykoliv podívat. Závady bývají v neděli. Zájemci, kteří mají zbrojní průkaz, si zde mohou zastřílet. Kdo by měl zájem, ať sleduje naše stránky," vzkazuje místopředseda.

Martina Sihelská