VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Knihovna bude v novém

Tachov – Po dvaceti letech se Městská knihovna v Tachově bude opět stěhovat. V tomto případě to nebude tak dramatická změna jako v roce 1990, kdy se knihovna přestěhovala z tachovského náměstí do nynější budovy Městského úřadu v Hornické ulici.

2.3.2010
SDÍLEJ:

Soňa Vrbová z investičního oddělení tachovského městského úřadu ukazuje nově zrekonstruované prostory, do nichž se tachovská knihovna přestěhuje.Foto: DENÍK/Václav Šimek

Stěhování se uskuteční v téže budově, jen čtenáři si budou chodit vypůjčovat knihy do jiného poschodí. „Budeme se stěhovat do prvního podzemního podlaží,“ řekla Deníku vedoucí knihovny Vladimíra Pavlíková. Doufáme, že to pro naše čtenáře bude plus,“ dodala.

Podle jejích slov by nové prostory měly už splňovat literu zákona. „Přímo do půjčovny pro dospělé ústí výtah. Budeme tak dostupní i zdravotně handicapovaným lidem. Obě půjčovny, jak pro děti, tak i pro dospělé budou v jednom patře. V současnosti tomu tak není,“ pokračovala Pavlíková.

Současně s novými prostory dostane tachovská knihovna také nové vybavení. „Dostaneme nové regály, výpůjční pulty i část počítačů. Stěhování knohovny začne v úterý šestého dubna. Přestěhovat musíme okolo pětasedmdesáti tisíc knih. V současnosti čtenářům opravdu nemůžeme říci, jak dlouho nám to potrvá,“ řekla Pavlíková.

Tachovská knihovna musí podle vyjádření tajemníka městského úřadu Zdeňka Uhlíka ustoupit kancelářím. „Našim cílem je redukovat počet budov, ve kterých je umístěn náš úřad. Z toho důvodu bylo rozhodnuto, že se městská knihovna přestěhuje do jiného patra budovy. Uvolní nám tak dvě patra, která dosud obsazovala a kanceláře úřadu tak mohou být pohromadě,“ vysvětlil Uhlík Deníku důvody stěhování.

Ještě než tachovská knihovna zavře na neurčito své dveře, chystá její vedení několik akcí. „Na desátého března jsme vyhlásili čtenářskou amnestii,“ řekla vedoucí knihovny Vladimíra Pavlíková. „To znamená, že v ten den promineme těm, kteří opožděně vrátí vypůjčené knihy, sankční poplatky. Dále připravujeme ve středu sedmnáctého března vyhlášení dětské výtvarné soutěže Jak vypadá knihožrout. Poslední akcí před dočasným uzavřením bude v pátek dvacátého šestého března Noc s Andersenem, kdy si budeme s dětmi přímo v knihovně povídat o knížkách. Děti pak budou mít možnost v knihovně přespat,“ dodala na závěr Pavlíková.

Autor: Václav Šimek

2.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení