Ta totiž zřídila tzv. Semínkovnu, první svého druhu v tachovském okrese. „Setkalo se to s příznivým ohlasem. Semínka nám nosí čtenářky, když přijdou vrátit knihy. Zatím přinesly jen semínka květin, ale počítáme, že se časem objeví třeba i sazeničky zeleniny,“ uvedla vedoucí knihovny Andrea Zárubová.

Návštěvníci knihovny si občas nějaký ten sáček odnesou a knihovnice podle slov Zárubové očekávají, jak se květiny ujmou. „Doufám, že budou čtenářky spokojeny,“ dodala vedoucí.

V knihovně ve Stříbře zřídili Semínkovnu.Zdroj: Deník / Martina Sihelská

V celé republice funguje prozatím kolem osmi desítek podobných semínkoven. Nápad vzešel z řad pracovníků knihovny a kulturního střediska. „S kolegyněmi jsme usoudili, že dnes už není knihovna jen půjčovnou knih, ale také místem setkávání, kde lidé spolu promluví či přijdou i na výstavy. Tak proč si nesměnit semínka? Každý nějaká přinese z přebytků ze zahrádek, a když bude chtít, může si zase naopak nějaká jiná odnést. Mezi lidmi to zatím vyvolalo jen kladné ohlasy,“ uvedl ředitel MKS Stříbro David Blažek.

Službu vítá i návštěvnice Radka Švagrová. „Tak semínkovnu jsem ještě nikde neviděla, jen tady. Ráda se podívám, co mají a možná si nějaká semínka vezmu pro svou malou zahrádku,“ řekla nad pultíkem.