Hrobku bude proto možné si prohlédnout také letos, veřejnost se do ní podívá po roční pauze tuto sobotu, 14. září.

V prostorách pod kostelem sv. Václava bylo kdysi 16 rakví s ostatky knížecího rodu. „Loni byla hrobka otevřena poprvé a zájem o prohlídku byl opravdu mimořádný. Stejnou příležitost budou mít lidé také letos. I když se jedná o prázdný prostor, prohlídka je zajímavá. Místo je to neobvyklé a překvapivě velké,“ popsal Pavel Voltr z Městského kulturního střediska v Tachově.

Kromě hrobky budou otevřeny další památkové objekty ve městě. „Zámek bude přístupný za snížené vstupné a už se objednalo několik zájezdů, z Plzně a z Nepomuku,“ dodal Voltr s tím, že zdarma bude na zámku přístupná výstava sbírky medvídků. Majitel sbírky Ondřej Bastl bude dokonce přítomen a návštěvníky osobně provede.

Slavnostní zahájení Dnů evropského dědictví bude na nádvoří zámku od půl desáté ráno.

O zahájení se postarají mažoretky a Dechový orchestr mladých ZUŠ Tachov. Také zámecké křídlo, v němž sídlí umělecká škola, bude zpřístupněno. Zpestření obvyklých prohlídek čeká návštěvníky Jízdárny, kde je výstava fotografií partnerského města Stadtroda a dále zde budou vystavovat svá díla neprofesionální výtvarníci. Ojedinělou možnost slyšet muzejní orchestrion budou mít v sobotu návštěvníci Muzea Českého lesa.

Stříbro představilo reprezentativní publikaci
Stříbro představilo novou reprezentativní publikaci