Tři z nich byli z Tachovska, zbývajících pět z Chebska. Voliči, kterých přišla jedna třetina, tedy 33,3 procent, dali přednost kandidátům z Tachovska, když nejvíce hlasů obdržel Miroslav Nenutil (ČSSD), a to 28,41 procent. Místostarosta Stříbra a senátor tak obhájil své loňské vítězství v prvním kole.

Druhý skončil farmář, trenér a předseda Okresního fotbalového svazu Tachov Jiří Dufka (ANO 2011), který 21,86 procent hlasů.

Na to, kdo se stane budoucím senátorem za oba západočeské okresy, jsou také u sázkové kanceláře Tipsport vypsány kurzové sázky. Ty více věří Nenutilovi, který má kurz 1,25, kdežto Dufka má kurz 3,20. Kdyby si tedy někdo vsadil 1000 korun na kandidáta ANO 2011 a on skutečně vyhrál, získá sázkař 3200 korun.

Miroslav Nenutil, civilním povoláním učitel, měl v prvním kolem obrovskou podporu voličů zejména ve východní a jižní části Tachovska (tedy na Stříbrsku či Kladrubsku a Borsku).

Jiří Dufka zase bodoval v řadě obcí západní části tachovského okresu.

Na Chebsku se oběma kandidátům dařilo střídavě, ale v řadě obcí překvapivě dostali přednost před „domácími" kandidáty z Chebska.