Na seznamu je také Tachov, ale v tomto městě se jedná o iniciativu rodiny Kloudových. „O akci jsme se dozvěděli z internetu. Jsme rodina, která ráda zpívá koledy a vůbec máme rádi vánoční zvyky spjaté s tímto obdobím. K Česko zpívá koledy se připojíme doma. Budeme poslouchat rozhlas, zazpíváme si s ním a uděláme si přitom hezkou atmosféru," řekla Deníku Martina Kloudová.

Na veřejných prostranstvích se budou koledy zpívat ve Ctiboři a ve Starém Sedlišti. V obou obcích to bude u vánočního stromu.
V Halži se zpěváčci koled sejdou v areálu Vesnického muzea, ve Studánce se bude zpívat ve vestibulu kulturního domu. „Zpívat bude, kdo přijde. Doprovodí nás muzikanti ze skupiny Piková dáma," řekla starostka Irena Zapletalová.

Obec Tisová pozvala na zpívání koled s Deníkem a s Českým rozhlasem do tamního kostela. Společně s příchozími si české vánoční koledy zazpívají děti z mateřské školy.

Připomínáme, že koledy se budou zpívat ve středu 10. prosince od 18 hodin. Český rozhlas na Tachovsku naladíte na frekvenci 106,3.