Na Tachovsku se letos poprvé přihlásila Základní škola v Kostelní ulici v Tachově. Děti a učitelé secvičili vystoupení se skupinou Samorost. Jak sami říkají, byli překvapeni, kolik kolegů se k akci přidalo. Zkoušky mají za sebou a věří, že vystoupení se bude líbit. „Starší žáci napekli cukroví, bude připraven čaj a také tradiční lodičky z ořechů. Kdo chce, může přijít v masce anděla. Po dlouhé době se můžeme všichni setkat, může se konečně zpívat, což je radostná událost,“ sdělila Deníku vyučující Jarmila Kočandrlová.

Pravidelně s dětmi ze školy zpívají koledy i ve Starém Sedlišti. Jak Deníku řekla starostka obce Jitka Valíčková, texty koled již mají nachystané. Zpívat se dnes v podvečer bude u vánočního stromku před obecním úřadem. „Připraven bude svařák a čaj. Každý z účastníků navíc dostane malou ozdobičku. Mám ráda tyhle akce, na nichž se lidé sejdou a pak odcházejí spokojení,“ poznamenala Valíčková.

Během akce zazní opět šest vánočních písní. Letos to budou Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce valaši, Jak jsi krásné, neviňátko a Vánoce, Vánoce přicházejí. Kompletní texty koled najdete na webu ceskozpivakoledy.cz, kde je ve formátu pdf ke stažení zpěvník. „My se na vás moc těšíme,“ zve regionální šéfredaktor Kamil Kacerovský. Zpívat se v tachovském okrese bude i v Konstantinových Lázních, Ctiboři či Chodském Újezdu.

Pokud se nemůžete účastnit osobně, můžete zpívat i z pohodlí domova třeba s Českým rozhlasem, který stačí naladit v uvedený čas.