Waltter Motorsport Rokycany zde totiž pořádá Rallye Show Velký Rapotín, kdy na trati v okolí Rapotína, Maršových Chodů a Žebráků pojede několik desítek posádek šest rychlostních zkoušek.

„V uplynulých třech letech jsme uspořádali osm automobilových soutěží, které přilákaly vedle tuzemských i posádky z Německa, Rakouska, Polska, Slovenska a Velké Británie,“ vyjádřil se ředitel závodu Robert Valečko.

Cílem Rallye Show je umožnit divákům sledovat automobilové soutěže na menším úseku, kde by nemuseli k jednotlivým rychlotním zkouškám přejíždět a měli vše na dosah. Proto se všechny rychlostní zkoušky uskuteční mezi Tachovem, Velkým Rapotínem, Maršovými Chody a Žebráky. Štáb závodu bude na letišti u Tachova.

„Klademe velký důraz na dodržování sportovních a bezpečnostních řádů světové federace FIA, proto se bude soutěž konat za úplné uzavírky silnic mezi Tachovem, Velkým Rapotínem, křižovatkou u Maršových Chodů a Žebráky. Jmeonvaný úsek je velice atraktivní a jsem přesvědčen, že diváci i soutěžní jezdci si závod užijí,“ uvedl Valečko.

Zmíněná silnice bude úplně uzavřena v sobotu 12. června v době od 7 do 12.10 hodin a od 12.50 do 16 nebo 17 hodin. „Při uzavírkách silnic z důvodu bezpečnosti účastníků soutěže, diváků a také řidičů a uživatelů komunikací bude znemožněn vjezd a výjezd vozidel do a z lokality,“ doplnil ředitel závodu s tím, že prosí obyvatele a uživatele pozemků v okolí trati, aby se po dobu uzavírky silnice nesnažili do této uzavírky vjet ani na silnici vstupovat. Mohou tím ohrozit nejen posádky soutěžních vozidel, ale především sebe. „Zároveň prosíme, aby v době soutěže v žádném případě neparkovali vozidla na nebo u uzavřené silnice a aby si zajistili domácí zvířata. V případě nutnosti bezodkladného vjezdu do uzavřeného úseku silnice se musejí obrátit na pořadatele, který buď předá informace za jak dlouho bude průjezd umožněn, nebo po dohodě s hlavním vedoucím a pozastavením závodu průjezd uzavřeným úsekem umožní,“ sdělil Deníku dále ředitel závodu.

Objízdná trasa bude označena svislými dopravními značkami.

Harmonogram závodu ZDE>>>

Oznámení pro občany ZDE>>>

Mapa

Trať při první části závodu bude uzavřena v 7.20 hodin, projedou jí vozidla s bezpečnostním komisařem a delegátem, následovat budou rychlostní zkoušky. Znovu otevřena bude silnice ve 12.16 hodin. Další část závodu následuje odpoledne a trať se uzavře ve 12.58 hodin, otevřena bude po skončení závodu v 15.40 hodin.

Do soutěže je zatím přihlášeno 44 posádek, příznivci rallye se mohou těšit na atraktivní soutěžní vozy (Subaru Impreza, Mitsubishi Lancer EVO, Nissan GTR), ale například také na veterány či rarity (Trabant 601, Škoda Favorit, Škoda 130 RS, Škoda 1000 MB, či Škoda 110 R).