Tříetapové jízdy se zúčastní také propagátor koloběžek a koloběžkového sportu na Tachovsku Zdeněk Černý. „Nepojedu ovšem na koloběžce, to je na mě asi moc náročné, ale jako mechanik a řidič doprovodného vozidla," upřesnil Deníku Černý. „Ale doufám, že budu mít příležitost se někde alespoň kousek svézt," dodal.

Tour Čechy není závodem, ale podle organizátorů se jedná o přátelské putování jarní velikonoční krajinou, kde samotná cesta je cíl. Jízda má 555 kilometrů a je rozdělena do tří etap. Pojede se o prodlouženém velikonočním víkendu, tedy od 30. března do 1. dubna.

První etapa vede z Prahy do Českých Budějovic a měří 165 kilometrů, druhá má 185 kilometrů a vede z Budějovic do Plzně. Poslední etapa (130 kilometrů) zavede účastníky z Plzně na horu Říp, přičemž cíl je u rotundy na Řípu.

„Možné je samozřejmě zúčastnit se pouze některé z etap nebo její části," upřesnili pořadatelé.

Zdeněk Černý se ke spoluúčasti na velikonoční jízdě dostal jako zakladatel amatérské koloběžkové soutěže Bezpedálu. „Jelikož můj kamarád Vašek Jun se toho aktivně zúčastní, požádal mě, jestli bych mu nedělal řidiče doprovodného vozidla. Chci být u toho, to je logické," uvedl tachovský koloběžkář, který stál rovněž u zrodu koloběžkářského klubu v Tachově.

„Moje úloha bude řídit doprovodné vozidlo týmu Bezpedálu a sledovat dění, protože to pojedou lidé, kteří se připravují absolvovat trasu Tour de France. Akce je sledovaná také svazem koloběhu, takže cílem je se prostě zapsat do podvědomí lidí kolem koloběžek, aby se mnou a s Tachovem počítali, jelikož do deseti let se pojede v Tachově Mistrovství světa v koloběžkách," dodal s úsměvem Černý.

Uspořádat světový šampionát v Tachově myslí vážně. „Stále se budují nové cyklotrasy a cyklostezky, je tady i dobré zázemí, takže podmínky pro uspořádání takové soutěže bychom určitě dokázali vytvořit," uvedl.