Podle jeho principála Miroslava Jarého se mají tachovští ochotníci čím pochlubit. „Myslím, že se nám povedlo vystoupení v německém Bärnau, které se konalo v létě. V tomto představení, Don Camillo und Peppone, jsme si zahráli společně s tamními divadelníky,“ zhodnotil Jarý. „Také máme radost ze hry Přípitek všem láskám. Divákům se tato hra líbí a je to vidět i na návštěvnosti,“ do­dal.

Spolek Komedyjanti vloni vůbec nezahálel. V každém měsíci jej čekalo alespoň jedno vystoupení. Byly to již obě zmíněné hry, nebo krátké výstupy při Pivních slavnostech v Chodové Plané. „Samozřejmě, že se svými hrami cestujeme po celém Tachovsku a pravidelně se účastníme i divadelních setkání v Domažlicích,“ uvedl dále Miroslav Jarý.

Také v tomto roce mají tachovští divadelníci velké plány. „Již brzy začneme, mimo jiné, připravovat pásmo scének u příležitosti výročí jízdárny ve Světcích. Bude to takový průřez dějinami od středověku až po současnost. Toto pásmo předvedeme tachovským divákům v letošním roce hned třikrát,“ doplnil principál Jarý. Režie se v tomto případě ujal zakládající člen spolku Komedyjanti Pavel Řepa.