Tentokrát to ovšem nebude premiéra pouze pro diváky. „„Dá se říci, že opět jdeme do rizika. Již při mé režisérské prvotině v podobě hry Není Filip jako Filip to byl trochu risk, tentokrát to bude velmi podobné. Dáváme totiž dohromady detektivní hru Dům u dvou vražd. Jedná se záležitost, která není pro Komedyjanty vůbec častým tématem. V podstatě se bude jednat o první kriminálku v novodobé historii spolku,“ vysvětlil již dříve principál Komedyjantů Michal Laško.

Jak se principál i herci shodují, rozdíl mezi mezi kriminálkou a komedií, která je pro Komedyjanty klasickým tématem, je velký. A to nejen v obsahu příběhu, ale i v celkovém pojetí. „Nestačí se pouze naučit text. Musí se přemýšlet kam člověk popojde, je důležitá poloha kulis a mnoho dalších věcí. Text je jen půlka práce. Musíme přemýšlet nad celkovým aranžováním, aby šla hra zahrát na velkém i malém podiu a aby divák přitom nebyl ošizen o nic.“

Ač se nejednalo o nic lehkého, kriminální příběh, jehož autory jsou Arthur Watkyn a Ernest Dudleye a divadelní spolek si jej poupravil k obrazu svému, je nachystán na dnešní premiéru. „V neděli jsme měli poslední generální zkoušku, takže se dá říci, že je hotovo. Nyní již o výsledku vypoví samotná premiéra,“ dále řekl Laško.

O tom, jak se tachovským divadelníkům povedla jejich herecká kariéra se můžete přesvědčit dnes od 19 hodin v kinosále Mže.