„Podobně jako v loňském roce i letos pořádá Místní akční skupina Zlatá cesta, spolu s Komunitními aktivitami Tachovska letní příměstské tábory pro děti ve věku od šesti do patnácti let. Jsou připraveny celkem čtyři týdenní turnusy vždy v čase od 8.30 do 14 hodin,“ sdělil Deníku Daniel Švec z MAS Zlatá cesta.

Pobyt v době letních táborů je podle něj možné bezplatně prodloužit až do 17 hodin. „Bude to možné v rámci Tachovského klubu otevřených dveří, který funguje i v prázdninových měsících. Rodiče tedy mají pro dítě zajištěný pobyt na celý den a dítě si mohou vyzvednout dle jejich možností. Tábory jsou v objektu MAS v Pivovarské ulici, tedy v objektu bývalé Rybeny,“ doplnil Švec.

Pro děti budou při táborech připraveny různorodé aktivity v klubovně i mimo ni. „V areálu Sportoviště Tachov si děti zahrají minigolf, bowling, budou si moci vyzkoušet střelbu ze vzduchovky, zasportují si na hřišti s umělým povrchem, polezou na provazovou pyramidu. Jeden den v týdnu je na programu celodenní výlet do přírody v okolí Tachova s návštěvou Jízdárny ve Světcích, další den navštíví děti Muzeum Českého lesa,“ uvedl zástupce organizátora.

V klubovně na děti čekají různé výtvarné aktivity, budou vyrábět, soutěžit, luštit kvízy a mnoho dalších zajímavých činností. Program bude přizpůsoben také aktuálnímu počasí. „V prvních dvou turnusech budou děti více sportovat, v posledních dvou více vyrábět,“ uvedl Švec.

V ceně turnusu je zahrnut teplý oběd včetně polévky a nápoje. První turnus se uskuteční od 18. do 22. července, další následuje od 25. do 29. července, dále od 1. do 5. srpna a poslední turnus bude od 8. do 12. srpna.