V Tachově si mohou ženy užít svůj sváteční den v zámeckých prostorách v pátek 8. března při koncertě harfistky Bronislavy Klablenové a mezzosopranistky Jany Piorecké aneb Dua Harp & Voice. Začátek je v 17 hodin a vítáni jsou i muži. Vstupenky na koncert budou slosovatelné, pětice šťastných návštěvníků získá večeři pro sebe a partnera v tachovské restauraci Baileys. Město Bor pak v rámci oslavy MDŽ pořádá ve Velkém sále borského zámku setkání seniorů. Za téměř symbolické vstupné 50 Kč se mohou návštěvníci těšit na hudební překvapení a taneční zábavu, začátek akce je již v 16 hodin.

V pátek 8. března propuknou v 18 hodin oslavy MDŽ také v kulturním domě Zavadilka ve Starém Sedlišti. Pánové budou moci provést v kole přítomné ženy za tónů skupiny DM Band. Amátovka pak zahraje oslavenkyním o den později, v sobotu 9. března, v KSC Vlčák v Černošíně. Na akci Sejdeme se u tanečku, která začíná v 15 hodin, jsou ke společné zábavě zvány nejen ženy, ale i muži. „Vstupenky budou slosovatelné,“ vzkazují pořadatelky z řad spolku Černošínské ženy, cena vstupenky činí 120 Kč. Bavit a slavit se chystají také v Dlouhém Újezdě. V sobotu 9. března v místním společenském sále od 20 hodin zahraje opět skupina DM Band. Vstupenky na akci, která je spojená zároveň s Josefovskou zábavou, stojí 150 Kč.

Nové Sedliště na Tachovsku  zaujme turisty svými přírodními i historickými krásami. Na židovském hřbitově můžete potkat i lišku.
TIP NA VÝLET: Na židovském hřbitově v Novém Sedlišti vás přivítá lišák

Malý dárek a občerstvení jsou připraveny také pro ženy v Benešovicích, kde je od 18 hodin bude v sále místního motorestu bavit DJ skladbami dle jejich přání. Dámy by u stolu i v kole měly hýčkat především jejich pánské polovičky, které jsou na akci též srdečně zvány. „Těšíme se na společnou pořádnou jízdu,“ plánuje jedna z pořadatelek.

Mejdan pro ženský i v letošním roce přichystalo město Kladruby. V sobotu 9. března se v 16 hodin otevřou dveře kulturního domu a prvních 50 návštěvnic čeká welcome drink. Ve stejný čas bude zájemkyním k dispozici masérka, vizážistka, tatérka a další. Ve 20 hodin to pak rozjede DJ Libor Vaníček. „Těším se na vás, doufám, že se vás sejde hodně, “ láká na akci Vaníček na sociálních sítích. Dámy se zde tanečníků nedočkají, v tanci si budou muset vystačit samy, neb vstup mužům je zakázán. Vstupné činí 200 Kč.