Například v Plané budou mít po ustavující schůzi nového zastupitelstva nového starostu i místostarostu.

Současný starosta Karel Vrzala sice do zastupitelstva zvolen byl, ale starostou už být nechce. „Starostu jsem dělal šestnáct let. Ještě předtím jsem byl v radě města a zastupitelstvu. Myslím, že jakmile člověk dosáhne důchodového věku, má uvolnit místo mladším. Nikdo z nás není nenahraditelný. Není dobré, aby důchodci pracovali a mladí byli na úřadu práce,“ pokračoval Vrzala.

Místostarosta František Slabý se do zastupitelstva nedostal, je prvním náhradníkem na kandidátce ODS, za kterou kandidoval. „Jsem původní profesí obráběč kovů, později jsem si udělal maturitu na střední průmyslovce. Rád bych se ke strojařině vrátil,“ řekl Deníku o svých plánech po ukončení mandátu místostarosty Sla­bý.

Starostou Chodové Plané už nebude Jan Volný. „Chci předat funkci někomu jinému. Byl jsem neuvolněným starostou a myslím, že městysu by více prospěl uvolněný starosta. Já se ale chci věnovat plně svojí profesi, kterou mám rád a baví mě,“ sdělil Deníku. Jan Volný je obchodním ředitelem logistické firmy. „Zůstanu ale členem zastupitelstva,“ u­vedl.

Starostou už také nechce být Jiří Novotný, který poslední dvě volební období stál v čele radnice ve Starém Sedle. „Já si budu užívat penze, jinak zatím nic dalšího neplánuji,“ uvedl Novotný, který letos ani nekandidoval do zastupitelstva ob­ce.

Tři a půl volebního období starostoval v Přimdě Ján Sopko. V minulém období byl zastupitelem, letos ale zvolen nebyl. „Přiznám, že výsledek mne trochu překvapil. Ale nudit se nebudu, jsem sice v penzi, ale jinak jsem prezidentem fotbalového oddílu a předsedou mysliveckého sdružení, takže budu mít pořád co dělat,“ řekl Deníku.