Tachovský deník se vydal na tyto akce do Halže, Milíkova u Stříbra a do Kladrub. I když počasí organizátorům moc nepřálo, přesto se na zmiňovaných akcích sešlo mnoho účastníků.

Lesy kolem Milíkova se proměnily v pohádku. Místní obyvatelé, se rozhodli děti potěšit. „Jednou jsme si s několika kamarády řekli, že by bylo fajn udělat nějakou akci pro děti, a z tohoto nápadu vznikl právě pohádkový les. Na akci máme vyčleněny tři tisíce korun, které nám poskytlo město Stříbro," řekla Deníku hlavní organizátorka Jana Kantnerová.

V lese bylo jedenáct stanovišť, kde u každého stála jedna pohádková postava s úkolem, který muselo dítě splnit. „Nejvíce se mi líbila víla Amálka, která nám dávala za proběhnutí slalomu bonbonky a jiné sladkosti, ale taky hloupý Honza, který nám ukazuje cestu lesem, abychom se neztratili," sdělil Jaroušek Takáč z Milíkova.

V Kladrubech se uskutečnil již osmý ročník akce pro děti Ahoj prázdniny, který pořádá společně s městem Kladruby Dům dětí a mládeže ve Stříbře a Petr Kasal. Akci navštívilo přes sto účastníků. „Děti mohou vidět vystoupení kynologického klubu ze Stříbra, dále zásah hasičů z Bolevce, kteří budou vyprošťovat lidi z auta. Mohou si také vystřílet odměnu při střelbě ze vzduchovky, nebo jít na jiné soutěže o věcné ceny," uvedl hlavní pořadatel Petr Kasal. „Mně se nejvíce líbila soutěž s potápěčskými ploutvemi a těším se, že taky vyhraju něco v tombole," dodala Šárka Strejcová z Kladrub.

V Halži byla akce s názvem Hurá do školy, kterou pořádá jedno politické uskupení s místními a plánskými dobrovolnými hasiči. Zde za největší atrakce sloužilo slaňování ze stromu a také soutěž ve stříkání na terč hasičskou stříkačkou. „Je to s podivem, ale akce Hurá do školy se koná již sedmým rokem" uvedl Štefan Kišš, jeden z organizátorů. Akci moderoval Jiří Fejt z Plané.

„Bavilo mě házet kroužky na tyčku a také jezdit na motokárách. Taky jsem ráda, že jsem vyhrála spoustu cen a sladkostí," řekla Deníku Alžbětka Turková ze Stříbra.