VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Konec strachu přinese stezka

Stříbro, Těchlovice – Rovinka na frekventované silnici mezi Stříbrem a Těchlovicemi svádí k vyšším rychlostem. A tak se chodci či cyklisté, kterých se tu pohybuje nemálo, ocitají ve větším ohrožení. Jen zázrakem se tady v posledních letech nestala žádná vážnější nehoda. Strach pro chodce a cyklisty z rychle jedoucích aut ale brzy skončí, bagry už rýply do země, aby zahájily výstavbu nové cyklostezky, která obě sídla spojí.

8.6.2015
SDÍLEJ:

Nová stezky mezi Stříbrem a Těchlovicemi se už staví...Foto: Barbora Houdková

Výstavba by neměla trvat dlouho, první cyklisté by se po nové stezce měli projet na přelomu července a srpna. „V srpnu proběhne kolaudační řízení. Cena díla by se měla pohybovat kolem dvou miliónu osmi set tisíc korun," upřesnil vedoucí hospodářsko investičního odboru Městského úřadu Stříbro Zdeněk Botek.

Stezka bude začínat u zahrádkářské kolonie na konci Stříbra a pohyb po ní bude dovolen pouze cyklistům, chodcům, bruslařům. Závěr komunikace bude v hraně vozovky u Těchlovic. V místech křížení se s další komunikací bude umístěno zábradlí. Podobným způsobem (kůly, bočním hrazením) budou upraveny další vjezdy k poli.

Na stezku se nejvíce těší rodiny s dětmi. „Tady v podstatě není s dětmi na kolech kam jet, jen do kasáren. Takto bychom mohli všichni jezdit po stezce do Těchlovic, kde se občerstvíme, děti si dají zmrzlinu a buď se stejnou cestou vrátíme, nebo můžeme jet směrem na Svojšín. V Otročíně je pak cesta do bývalých stříbrských kasáren. A pokud by město získalo peníze, tak by vůbec nebylo špatné takový okruh vytvořit a označit jako stezku, myslím, že by to řada rodin ocenila," myslí si Štěpánka Badawy ze Stříbra.

Podobných stezek, které mohou využívat cyklisté, chodci, či bruslaři, vzniklo na Tachovsku v posledních letech několik. Například město Bor nechalo vybudovat zhruba čtyřkilometrovou stezku spojující Bor s vesnicí Vysočany a nedalekou průmyslovou zónou Vysočany. Také tady už nemusejí mít lidé, kteří jezdili na kole či chodili pěšky do Vysočan za prací nebo na sídliště, obavy z hustého provozu a jeho nástrah.

Martina Sihelská

Autor: Jiří Kohout

8.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení