V Nahém Újezdci se v sobotu večer sešlo šest soutěžících družstev. „Přijeli ze Starého Sedla, z Dlouhého Újezdu, tachovští hasiči a dvě družstva postavila Planá. Jedno mužské a jedno smíšené," řekl starosta pořádajícího sboru Jaroslav Mikota.

Právě smíšenému družstvu SDH Planá se příliš nedařilo. První pokus byl pro technickou závadu neplatný, druhý se sice podařil, ale na lepší umístění to nestačilo. Naopak domácí vstoupili do soutěže výtečně a hned prvním pokusem nastavili pomyslnou vysokou laťku. Časem 26,86 vteřiny se ujali hned od začátku vedení, které již nepustili. „Je to nadějné, konečně se nám splní přání na domácí půdě vyhrát," vyjádřil se Mikota.

Soutěž v nočním požárním útoku se příliš neliší od klasických závodů v požárním sportu. „Jediný podstatný rozdíl je v tom, že je tma. Ta dělá soutěž podstatně náročnější. Jinak princip je stejný, družstvo se připraví, po startu běží od čáry k motorové stříkačce, zapojí všechny spoje a další členové pokračují s hadicemi dál po ploše k cíli, kde je třeba proudem srazit dva terče," vysvětlil Martin Volka z SDH Tachov, který zároveň působil v roli startéra.

Po sérii úvodních pokusů se domácí hasiči na prvním místě udrželi (druhé bylo Staré Sedlo) a slušného času dosáhli i ve druhém kole. Také čas z tohoto kola by Nahému Újezdci stačil na celkové vítězství – pořadí se totiž stanovovalo podle nejlepšího dosaženého času.

Výrazně si ve druhém kole polepšil Tachov, který se z předposledního místa posunul na konečné druhé. Na třetím místě skončili hasiči ze Starého Sedla.