Po volbách v roce 2010 byl do funkce zvolen Pavel Pánka (TOP 09). Ten ale v srpnu 2011 na svoji funkci uvolněného místostarosty rezignoval. Od té doby nemělo město Stříbro zvoleného místostarostu – což u tak velkého města jako je Stříbro nebývá obvyklé.

Protože TOP 09 za Plánku nenavrhla nikoho jiného, aby tedy mohla fungovat rada města, byl pátým radním dodatečně zvolen v září 2011 Karel Lukeš.

Hledání uvolněného místostarosty z řad stávajících zastupitelů se dlouho nedařilo. Deník o tom informoval několikrát. „Oslovil jsem několik potenciálních kandidátů, ale stále se do toho nikomu nechtělo," komentoval v dobách neúspěšných pokusů o doplnění postu starosta Bohuslav Červený.

Situace se uklidnila téměř po dvou letech zvolením dvou neuvolněných místostarostů. Prvním místostarostou byl zvolen Miroslav Nenutil a druhým Karel Lukeš.

„Těžko se mi poslouchalo, že my ve Stříbře nemáme místostarostu. Město tím ztrácí i různé pozice. Chtěl bych s druhým místostarostou a starostou vytvořit tým a vizi. Chtěl bych docílit toho, aby se mělo zastupitelstvo, které na podzim 2014 vzejde, čeho chytit a na co navázat. Město si nemůže dovolit přežívat. S panem Lukešem jsme si práci rozdělili," sdělil neuvolněný místostarosta Miroslav Nenutil.

Oba místostarostové jsou sladěni a ve své práci mají jasno. Do funkce se vrhli se stejným odhodláním a se stejnými cíli.

„Stříbro je mé rodné město, mám zde rodinu, přátele a chci tady i nadále žít. Funkci jsem přijal právě proto, že jsem již v uplynulém období převzal část kompetencí bývalého místostarosty a hlavně mám zájem, aby město fungovalo a rozvíjelo se. K tomu je třeba ovšem funkční vedení města, jeden člověk to bohužel sám zvládnout nemůže," uvedl druhý neuvolněný místostarosta Karel Lukeš.