Přes tři desítky žen se podílí na přípravě a poslední dva měsíce se scházely týden co týden, aby například nacvičily společné zpěvy a doladily vystoupení v krojích. „Hlasivky se totiž musí také trénovat. Zpívat a k tomu chodit není pro netrénovaný hlas vůbec snadné,“ uvedla za organizátorky starostka obce Irena Zapletalová.

A nejen ženy se obléknou při slavnosti do krojů. Na žebřiňáku taženého koněm se objeví i řada dětí podobně, jako při konopických před sto lety. Na jeden den se tak Studánka vrátí zpět do období předků. Přichystáno bude také na tisíc svatebních koláčků. „To je úctyhodné množství, že? Už se těšíme na voňavé prostory kulturního domu,“ dále sdělila Zapletalová s tím, že veliký dík patří všem ženám, které se na přípravě podílely.

Staročeská Konopická začne ve Studánce v sobotu v 15 hodin před kulturním domem. Následovat bude průvod vsí za doprovodu Chodovarky a vlastní svatební obřad Konopičáka s Konopičkou. Po oddavkách zábava nekončí. Před kulturním domem bude zajištěné občerstvení a muzika, zahrají Sebranka a Piková Dáma. Od 20 hodin jsou pak všichni zváni na večerní zábavu.